Јовица Михајловски

Јовица Михајловски (Битољ, 12. јун 1955) је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Јовица Михајловски
Лични подаци
Датум рођења(1955-06-12)12. јун 1955.(69 год.)
Место рођењаБитољ, ФНРЈ
Рад
Активни период1982 - данас
Битна улогаЗвездите на 42-та
Самоуништување
Викенд мртваца
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1950 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 1 3 6 2 4 16
ТВ филм 0 3 2 2 0 7
ТВ серија 0 9 1 1 2 13
Кратки филм 0 0 0 1 0 1
Укупно 1 15 9 6 6 37
Год. Назив Улога
1950.-те
1955. Вучја ноћ /
1980.-те
1982. Илинден ТВ серија Гино
1984. Опасни траг /
1984. Белото циганче ТВ серија /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Трговецот од Солун ТВ филм Лука
1985. Дупло дно ТВ филм Јаков Ии
1985. Бусава азбука ТВ серија Келавиот
1986. Срећна нова ’49. /
1986. Солунски патрдии ТВ серија Цире
1987. Трето доба ТВ серија /
1987. Звездите на 42-та ТВ филм Спанецот
1987. Театарче Лево косе ТВ серија /
1988. Викенд мртваца Ноне
1986 1989. Македонски народни приказни ТВ серија /
1989 1993. Еурека ТВ серија Бечеролд
1990.-те
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Ноне
1991. Тетовирање Боле Змија
1991. Женски оркестар
1992. Време, живот Клапер
1992. Хераклеа по вторпат ТВ филм /
1993. Светло сиво Цветко (сегмент "Вондерфул Ворлд")
1993. Грев или шприцер ТВ филм Бугар
1995. Ангели на отпад Милиционерот
1996. Самоуништување Кумплунг
1997. Интихарин ел китаби /
1999. Време живот
2000.-те
2003. Волци Борко
2004. Сакам да бидам кошаркар Лазе
2005. Обични лудје ТВ серија Мандра
2005. Остани исправен Кратки филм /
2006. Стрмоглави ТВ филм Јане
2006. Пусто Турско
2006. Американецот ТВ филм /
2007. Наглавце Тхе Босс
2007. Ја сам из Титовог Велеса Доцтор
2010.-те
2010. Шесто чуло ТВ серија Професор Тодоров
2010 2011. Од денес за утре ТВ серија Ал Капоне
2011. Ова не е Американски филм
2011. Панк није мртав Гуру
2012. Скопје Ремиx /
2013. Соба са клавиром Манагер
2014. До балчака Непознатиот
2016-2019. Преспав Славе
2017. Фамилија Марковски Драган
2019. Вера
2019. Ефектот на среќа Таткото
2020.-те
2020. Хомо
2022. Куќен притвор Адвокат Кољо
2022-2023. Бистра вода
2024. Црвениот поет Обвинителот

Спољашње везе

уреди