Благоја Спиркоски Џумерко

Благоја Спиркоски Џумерко (Прилеп, 6. фебруар 1946 — Прилеп, 11. јун 2015) био је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Благоја Спиркоски Џумерко
Лични подаци
Датум рођења(1946-02-06)6. фебруар 1946.
Место рођењаПрилеп, ФНРЈ
Датум смрти11. јун 2015.(2015-06-11) (69 год.)
Место смртиПрилеп, Република Македонија
Рад
Активни период1966 - 2015
Битна улогаЖена од малтер
Солунски патрдии
Слана во цутот на бадемите
Не рекох ли ти
Марка
Викенд мртваца
Веза до IMDb-а

Биографија

уреди

Био је члан Народног позоришта у Прилепу од 1966. до одласка у пензију. Добитник је награде за животно дело „Војдан Чернодрински“ 2011. године[1].

Филмографија

уреди
1970 ▼ 1980 ▼ 1990 ▼ 2000 ▼ 2010 ▼ Укупно
Дугометражни филм 3 6 3 5 3 20
ТВ филм 4 7 6 3 0 20
ТВ серија 1 6 8 2 2 19
Кратки филм 0 0 0 1 0 1
Укупно 8 19 17 11 5 60
Год. Назив Улога
1970.-те ▲
1971. Македонски део пакла Бугарски полицаец
1972. Пуцањ /
1973. Добра долина ТВ филм /
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1977. Пресуда /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1978. Златни години ТВ филм /
1979. Жена од малтер ТВ филм /
1980.-те ▲
1980. Учителот ТВ филм /
1980. Оловна бригада Коста (као Благоја Спировски)
1982. Илинден ТВ серија Ангел
1983. Слана во цутот на бадемите ТВ филм /
1983. Премиера ТВ филм /
1984. Не рекох ли ти /
1984. Белото циганче ТВ серија /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Јазол /
1985-1986. Крале Марко јунак стана
1986. Македонски народни приказни ТВ серија /
1986. Солунски патрдии ТВ серија Пејо Мариојчо
1986. Климент Охридски ТВ филм Васил (као Благоја Спиркоски)
1987. Трето доба ТВ серија /
1987. Звездите на 42-та ТВ филм /
1987. Хај-Фај /
1988. Викенд мртваца Агент 1
1988. Нека чудна земља Чамџија (као Благој Спировски)
1988. Марка ТВ филм /
1989. Мугра ТВ филм Соферот (као Благоја Спиркоски)
1990.-те ▲
1990. Трст виа Скопје ТВ серија Милиционер
1990. Викенд на мртовци ТВ серија Агент 1 (као Благоја Спиркоски)
1991. Опстанок ТВ серија /
1991. Тетовирање Стражар (као Благоја Спирковски)
1991. Поштар ТВ филм Ловац 1 (као Благоја Спиркоски)
1991. Македонија може ТВ серија /
1991. Елелига пепелига ТВ серија (као Благоја Спиркоски)
1992. Заминување од Пасквелија ТВ филм Ангел (као Благоја Спирковски)
1992. Време, живот Блаже (као Благоја Спиркоски-Џумерко)
1992. Чудовиста во нашиот град ТВ серија /
1993. Бог да ги убие спионите ТВ филм Питацот (као Благоја Спиркоски-Џумерко)
1994. Прекалени ТВ серија Коста Чепенков
1994. Пре кише Цођа банде
1994. Проколнати ТВ филм Арслан (као Благоја Спиркоски-Џумерко)
1994-1995 Бумбари ТВ-серија Блажо
1995. Заборављени ТВ филм /
1998. Салон Хармони ТВ серија Цане
1998. На Балканот не се пие чај ТВ филм /
2000.-те ▲
2000-2001. Погрешно време ТВ серија Наум
2001. Одмазда Кајмакам (као Благоја Спирковски)
2001. Прашина Перус
2001. Нокј спроти Свети Василиј ТВ филм Гатацот
2003. Лото, лото ТВ серија /
2003. Едно од лицата на смртта Кратки филм /
2003. Последниот Фалцер Полицајац
2004. Како убив светец Богдан (као Благоја Спироски)
2005. Крчма на патот за Европа ТВ филм Авросија
2006. Тајната книга Човек из болнице
2007. Сенке
2008. Абсурдистан Цобблер (као Благоја Спирковски)
2009-2010. Македонски народни приказни
2010.-те ▲
2010. Мајке Лазе
2012. Минатото лето на Балканот ТВ-серија
2013. Тврдокорни ТВ серија Арамијата Грусир / Домакјинот Атанас
2014. До балчака Сотир (као Благоја Спиркоски-Џумерко)
2015. Последниот Македонец

Референце

уреди

Спољашње везе

уреди