Проколнати је македонски филм, кој је режирао Младен Крстевски.

Проколнати
Жанрдрама
РежијаМладен Крстевски
СценариоМладен Крстевски
Главне улогеМладен Крстевски
Јосиф Јосифовски
Весна Димитровска
Јордан Витанов
Трајање47 минута
Земља Северна Македонија
Језикмакедонски
IMDb веза

Улоге уреди

Глумац Улоге
Младен Крстевски Калински
Јосиф Јосифовски Стариот
Весна Димитровска Даскалицата
Јордан Витанов Војводата
Митко Апостоловски Илија
Благоја Спиркоски Џумерко Арслан
Кирил Гравчев Клисарот
Љубе Терзијев Аргир
Александар Горгиев Началникот
Ристо Мајсторов Отправникот
Стојан Арев Зарвореник
Најдо Тодески Кољо
Дарко Кирик Дете

Спољашне везе уреди