Ђорђи Колозов

(преусмерено са Гјоргји Колозов)

Ђорђи Колозов (Богданци, 26. фебруар 1948Скопље, 13. октобар 2003) је био југословенски и македонски филмски, телевизијски и позоришни глумац.

Ђорђи Колозов
Gyorgi Kolozov Ѓорѓи Колозов.jpg
Лични подаци
Датум рођења(1948-02-26)26. фебруар 1948.
Место рођењаБогданци,  ФНР Југославија
Датум смрти13. октобар 2003.(2003-10-13) (55 год.)
Место смртиСкопље,  Република Македонија
Породица
СупружникШенка Колозова
Деца2
Рад
Битна улогаМакедонски народни приказни
Веза до IMDb-а

ФилмографијаУреди

1970 1980 1990 2000 Укупно
Дугометражни филм 3 1 1 0 5
ТВ филм 3 5 2 1 11
ТВ серија 1 9 6 1 17
ТВ мини серија 0 0 1 0 1
Укупно 7 15 10 2 34


Год. Назив Улога
1970.-те
1971. Македонски део пакла /
1972. Истрел /
1973. Смилевскиот конгрес ТВ филм Христо Узунов
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Јад /
1977. Нели ти реков ТВ филм /
1978. Златни години ТВ филм /
1980.-те
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Црвени коњ ТВ-филм
1982. Едно лето ТВ серија /
1982. Илинден ТВ серија /
1983. Записник ТВ филм /
1983. Кога тетин Клименте шеташе над градот ТВ филм Меандзијата
1984. Јуначко колено ТВ серија Исмаил Цакре
1984. Не рекох ли ти /
1984. Белото циганче ТВ серија /
1984 1985. Случки од животот ТВ серија Ставре
1984 1985. Легенди и преданија ТВ серија /
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Од жад грб ТВ филм /
1985. Ајде да се дружиме ТВ серија Поче Кокале
1986. Среќна нова 49 ТВ-филм
1987-1990. Чук, чик Стојанче ТВ-серија
1988. Марика лета со авион ТВ филм /
1988 1989. Тврдокорни ТВ серија /
1990.-те
1987 1990. Трст виа Скопје ТВ серија Ристо Кабџес
1991. Опстанок ТВ серија Селанец
1991. Тетовирање Лале
1991. Поштар ТВ филм Постар 1
1991. Елелига пепелига ТВ серија /
1986 1992. Македонски народни приказни ТВ серија /
1992. Време, живот ТВ-филм
1990 1993. Еурека ТВ серија Константин Сергеевич Станиславски
1994. Пре кише ТВ-филм
1994-1995. Бумбари ТВ-серија
1995. Во светот на бајките ТВ серија /
1995. Бус за дус ТВ мини серија /
1996. Батко Гого нема Пари ТВ-филм
1999. Каца ТВ филм Трајце
2000.-те
2000. Погрешно време ТВ-серија
2000-2001. Светот има осум страни ТВ-серија
2001. Прашина ТВ-филм
2003. Последниот фалцер ТВ филм Грбавиот
1993 2003. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /

Спољашње везеУреди