Дарко Дамевски

Дарко Дамевски (Прилеп, 12. мај 1932Скопље, 14. децембар 1983) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Дарко Дамевски
Датум рођења(1932-05-12)12. мај 1932.
Место рођењаПрилеп
 Краљевина Југославија
Датум смрти14. децембар 1983.(1983-12-14) (51 год.)
Место смртиСкопље
 СФРЈ
Битна улогаСолунски атентатори
Планина гнева
Лудиот и калугерицата
Стотиот чекор
Време без рата
Жеђ
Илинка
Црно семе
Македонски део пакла
Исправи се, Делфина
IMDb веза

ФилмографијаУреди

1950 1960 1970 1980 Укупно
Дугометражни филм 4 12 9 2 27
ТВ филм 0 4 5 0 9
ТВ серија 0 0 5 1 6
Кратки филм 0 1 0 0 1
Укупно 4 17 19 3 43
Год. Назив Улога
1950.-те
1952. Фросина /
1955. Вучја ноћ /
1958. Мис Стон /
1959. Виза зла /
1960.-те
1960. Капетан Леши Скендер
1961. Солунски атентатори /
1961. Мирно лето Дарко „Левучарот”
1962. Обрачун /
1964. Под истим небом /
1965. Дани искушења Методи
1966. До победе и даље /
1967. Македонска крвава свадба /
1967. Лифт горе, лифт доле Кратки филм /
1968. Планина гнева Илија
1968. Брат доктора Хомера /
1968. Вук са Проклетија Бећир-Ага
1968. Стотиот чекор ТВ филм Др. Мајски
1968. Лудиот и калугерицата ТВ филм /
1969. Време без рата Лазар
1969. Лукава удовица ТВ филм /
1969. Повратак из раја ТВ филм /
1970.-те
1970. Живот је масовна појава /
1970. Александра ТВ филм /
1971. Жеђ Игнат
1971. Црно семе Андон Совичанов
1971. Македонски део пакла Тодор Ангелов-Даскалот (као Дарко Дамески)
1971. Земјаци ТВ филм /
1971. Пријем ТВ филм /
1972. Пуцањ /
1973. Залез зад езерската земја ТВ серија Манитат
1973. Со Никола, командант батаљона
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Илинка ТВ филм
1975. Јад /
1976. Најдужи пут Секула
1977. Најдужи пут ТВ серија Секула
1977. Исправи се, Делфина /
1977. Сослушувањето на железничарот ТВ филм Началник Дучев
1977. Вапцаров ТВ филм Никола Јанков Вапцаров
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија Гоче Делцев
1979. Наши години ТВ серија Мајстор Атанас
1980.-те
1980. Оловна бригада Благоја
1981. Доротеј Лаус
1982. Илинден ТВ серија Екрем

Спољашње везеУреди