Покрајина Паленсија

Покрајина Паленсија (шп. Provincia de Palencia) је покрајина Шпаније у аутономној заједници Кастиља и Леон. Главни град је Паленсија.

Покрајина Паленсија
Положај покрајине Паленсија
Држава Шпанија
Аутономна заједницаКастиља и Леон
Админ. центарПаленсија
Површина8.029 km2
 — број ст.173.509
 — густина ст.21,61 ст./km2
Званични веб-сајт Измените ово на Википодацима

Спољашње везе уреди