Сан Луис (аргентинска провинција)

Сан Луис (шп. San Luis) је провинција смештена у средишњем делу Аргентине. Према северу се граничи са провинцијама Ла Риоха и Сан Хуан, према западу са провинцијом Мендоза, према југу и југоистоку са провинцијом Ла Пампа, према истоку са провинцијом Кордоба.

Сан Луис
Застава
Застава
Грб
Грб
Положај
Catedral de San Luis.JPG
Држава Аргентина
Главни градСан Луис
Највећи градСан Луис
Површина76.748 km2
Становништво2010.
 — број ст.431.588
 — густина ст.5,62 ст./km2
 — ISO 3166-2AR-D
ГувернерАлберто Родригез Саа
Званични веб-сајт Измените ово на Википодацима