Љупка Арсова - Џундева (Скопље, 11. јул 19347. децембар 2018) је била југословенска и македонска филмска и позоришна глумица.

Љупка Џундева
Лични подаци
Датум рођења(1934-07-11)11. јул 1934.
Место рођењаСкопље, Краљевина Југославија
Датум смрти7. децембар 2018.(2018-12-07) (84 год.)
Место смртиСкопље, Северна Македонија
Рад
Активни период1952 - 2018
Битна улогаМирно лето
Стотиот чекор
Делба
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1950 1960 1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 1 2 0 1 2 0 1 7
ТВ филм 0 6 3 1 1 2 0 13
ТВ серија 0 0 2 2 0 1 1 6
ТВ мини серија 0 1 0 0 0 0 0 1
Кратки филм 0 0 0 0 0 0 1 1
Укупно 1 9 5 4 3 3 3 28


Год. Назив Улога
1950.-те
1952. Фросина /
1960.-те
1961. Мирно лето Мира Мишеска
1967. Македонска крвава свадба /
1967. Дивљина ТВ филм /
1968. Стотиот чекор ТВ филм /
1968. Лудиот и калугерицата ТВ филм /
1968. Грдиот Нарцис ТВ филм /
1969. Свекник ТВ филм /
1969. Лукава удовица ТВ филм /
1969. Волшебниот воз ТВ мини серија /
1970.-те
1970. Слики на дрво ТВ филм /
1970. Балада за орканата ТВ филм /
1971. Делба ТВ филм /
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Шути и рогати ТВ серија /
1980.-те
1980. Оловна бригада /
1980. Двојка ТВ филм /
1982. Илинден ТВ серија /
1987. Трето доба ТВ серија Цвета
1990.-те
1992. Време, живот Цвета
1997. Светлини и бои ТВ филм /
1997. Циганска магија Рачуновођа 2
2000.-те
2000. Погрешно време ТВ серија Ката
2000. Мултилевел ТВ филм /
2006. Мост ТВ филм Катерина
2010.-те
2012. Бардо Кратки филм Бака
2015. Македонски народни приказни Гатачката
2016. Голден Фиве Ката

Спољашње везе

уреди