Џeмаил Максут

(преусмерено са Џeмаил Макшут)

Џемаил Максут (Скопље, 8. мај 1933Скопље, 31. децембар 2001) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Џемаил Максут
Лични подаци
Датум рођења(1933-05-08)8. мај 1933.
Место рођењаСкопље, Краљевина Југославија
Датум смрти31. децембар 2001.(2001-12-31) (68 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Битна улогаГрб позади
Веза до IMDb-а

Филмографија уреди

1960 ▼ 1970 ▼ 1980 ▼ 1990 ▼ 2000 ▼ Укупно
Дугометражни филм 2 2 8 4 2 18
ТВ филм 0 2 6 3 0 11
ТВ серија 0 4 6 5 1 16
Укупно 2 8 20 12 3 45
Год. Назив Улога
1960.-те ▲
1962. Обрачун /
1966. До победе и даље /
1970.-те ▲
1970. Александра ТВ филм /
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Јад /
1976. Најдужи пут Јоргос
1977. Најдужи пут ТВ серија Јоргос
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1977. Дождовито сонце ТВ филм /
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија /
1980.-те ▲
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Црвени коњ /
1981. Булки крај шините ТВ серија /
1981. Бановић Страхиња /
1982. Вариола вера Халил Реџепи
1982. Илинден ТВ серија Чауш Ефенди
1983. Задах тела Странац са чанчетом у возу
1983. Премиера ТВ филм /
1983. Црвениот коњ ТВ серија /
1984. Јуначко колено ТВ серија Али Саит Ефенди
1984. Mеmеd My Hawk Јусуф
1984. Белото циганче ТВ серија Демир / Мечкарот
1985. Од жад грб ТВ филм Џем Хас
1985. Јазол /
1986. Солунски патрдии ТВ серија Дервишот
1986. Климент Охридски ТВ филм Писарот кај цар Симеон
1987. За трошка среќа ТВ филм /
1987. Хај-Фај /
1988. Lulеpјеshkat е dashurisë ТВ филм /
1989. Сабирни центар Човек у чамцу
1990.-те ▲
1987 1990. Трст виа Скопје ТВ серија Зеко
1991. Елелига пепелига ТВ серија /
1988 1992. Тврдокорни ТВ серија /
1986 1992. Македонски народни приказни ТВ серија /
1992. Заминување од Пасквелија ТВ филм Попот
1993. Бог да ги убие спионите ТВ филм Турчинот со нож
1993. Македонска сага /
1993. Крик на немиот индијанец ТВ филм /
1994. Пре кише Кузман
1995. Ангели на отпад Клошар
1997. Во светот на бајките ТВ серија /
1997. Џипси меџик Суат
1997. Преку езерото Сељак
2000.-те ▲
2001. Во светот на бајките 2 ТВ серија /
2001. Прашина Комиташ
2002. ТТ Синдром Мерлин

Спољашње везе уреди