Дечја песма Евровизије 2010.

Дечја песма евровизије 2010. одржана је у главном граду Белорусије. Учествовали су такмичари из четрнаест држава. Молдавија је представила по први пут, Летонски јавни сервис LTV, Литвански LRT и Шведски SVT поново су се вратили на такмичење.

Дечја песма Евровизије 2010.
Feel the magic
JESC 2010 logo.png
Датуми
Финале20. новембар 2010.
Домаћин
Место одржавањаМинск Арена
Белорусија Минск, Белорусија
Водитељ(и)Денис Куријан
Лејла Исмаилова
Извршни супервизорСванте Стокселијус
ЕмитерBTRC (Belerus).pngBTRC
Чин отварањаКсенија Ситник и Алексеј Жигалкович
У паузиАлександар Рибак, Дмитриј Колдун, сви победници 2003-2009
Учесници
Број учесника14
Земље дебитантиМолдавија Молдавија
Земље повратницеЛетонија Летонија
Литванија Литванија
Повукле сеКипар Кипар
Румунија Румунија
  • Португалија на избору за Дечју песму Евровизије*Андора*Монако*Лихтенштајн*Сан МариноШпанија на избору за Дечју песму ЕвровизијеШпанија на избору за Дечју песму ЕвровизијеШпанија на избору за Дечју песму ЕвровизијеШпанија на избору за Дечју песму ЕвровизијеФранцуска на избору за Дечју песму ЕвровизијеФранцуска на избору за Дечју песму ЕвровизијеУједињено Краљевство на избору за Дечју песму ЕвровизијеУједињено Краљевство на избору за Дечју песму ЕвровизијеУједињено Краљевство на избору за Дечју песму ЕвровизијеУједињено Краљевство на избору за Дечју песму ЕвровизијеУједињено Краљевство на избору за Дечју песму Евровизије*Ирска*ИсландБелгија на избору за Дечју песму ЕвровизијеХоландија на избору за Дечју песму ЕвровизијеШвајцарска на избору за Дечју песму Евровизије*НемачкаДанска на избору за Дечју песму ЕвровизијеДанска на избору за Дечју песму ЕвровизијеДанска на избору за Дечју песму ЕвровизијеДанска на избору за Дечју песму ЕвровизијеДанска на избору за Дечју песму ЕвровизијеМалта на избору за Дечју песму ЕвровизијеМалта на избору за Дечју песму Евровизије*Италија*Италија*Италија*Италија*Италија*ВатиканНорвешка на избору за Дечју песму ЕвровизијеНорвешка на избору за Дечју песму ЕвровизијеШведска на избору за Дечју песму ЕвровизијеШведска на избору за Дечју песму ЕвровизијеШведска на избору за Дечју песму Евровизије*Финска*Финска*Естонија*Естонија*ЕстонијаЛетонија на избору за Дечју песму ЕвровизијеЛитванија на избору за Дечју песму Евровизије*Словачка*Аустрија*Словенија*МађарскаХрватска на избору за Дечју песму Евровизије*Босна и Херцеговина*Црна ГораСрбија на избору за Дечју песму Евровизије*АлбанијаМакедонија на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрчка на избору за Дечју песму ЕвровизијеБугарска на избору за Дечју песму ЕвровизијеРумунија на избору за Дечју песму ЕвровизијеМолдавија на избору за Дечју песму ЕвровизијеУкрајина на избору за Дечју песму ЕвровизијеБелорусија на избору за Дечју песму ЕвровизијеРусија на избору за Дечју песму ЕвровизијеРусија на избору за Дечју песму ЕвровизијеГрузија на избору за Дечју песму Евровизије*Азербејџан*Азербејџан*ТурскаКипар на избору за Дечју песму Евровизије*ИзраелЈерменија на избору за Дечју песму Евровизије*МарокоПољска на избору за Дечју песму Евровизије*Чешка*Луксембург*Либан*Тунис*Алжир*Казахстан*Иран*Ирак*Сирија*Јордан*Саудијска Арабија*Палестинска Народна Самоуправа*Палестинска Народна Самоуправаframeless}}
    О слици
         Земље које су учествовале у финалу     Земље које су учествовале ранијих година, али не и 2010
Гласање
Систем гласањаПоене у омјеру 50:50 додељивали су национални жири и гледаоци. Жири сваке земље доделио је (редом) 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 и 1 поен(а) за својих топ 10 песама.
Нула поенаСве државе добијају по 12 поена из старта
Победничка песмаЈерменија ЈерменијаMama

Минск Арена је једна од најмодернијих арена у Европи и стога је сјајно место да буде домаћин за 8. издање Дечје Евровизије 20. које се одржало 20. новембра у 20:15 по средњоевропском времену. Белоруски јавни емитер BTRC приредио спектакуларан шоу, где је победу однео представник Јерменије Владимир Арзумањан са песмом Mama.

ФиналеУреди

Р. бр. Држава Представник Песма Пласман Поени
01 Литванија
  LRT
Бартас Oki-doki 6 67
02 Молдавија
  TRM
Штефан Рошчован Ali Baba 8 54
03 Холандија
  AVRO
Ана и Сена My Family
(Моја породица)
9 52
04 Србија
  RTS
Соња Шкорић Чаробна ноћ 3 113
05 Украјина
  NTU
Јулија Гурска Mii Litak
(Мој авион)
14 28
06 Шведска
  SVT
Јозефин Ридел Allt Jag Vill Ha
(Све што желим)
11 48
07 Русија
  RTR
Саша и Лиза Boy And Girl
(Дечак и девојчица)
2 119
08 Летонија
  LTV
Шарлот и Си стоунс Viva La Dance
(Живео плес)
10 51
09 Белгија
  VRT
Џил и Лорен Get Up!
(Устај!)
7 61
10 Јерменија
  ARMTV
Владимир Арзумањан Mama 1 120
11 Малта
  PBS
Никол Ацопарди Knock Knock!….Boom! Boom! 13 35
12 Белорусија
  BTRC
Данил Козлов Muzyki Svet
(Светло музике)
5 85
13 Грузија
  GPB
Маријам Кахелишвили Mari Dari 4 109
14 Македонија
  MRT
Ања Ветерова Eooo, Eooo 12 38

ГласањеУреди

Резултати
Поени                              
Учесници Литванија 67 12 2 2 4 4 4 6 6 5 4 6 10 2
Молдавија 54 12 1 1 2 5 2 6 7 10 2 6
Холандија 52 12 2 7 1 3 3 10 5 1 8
Србија 113 12 6 12 10 7 8 7 10 7 3 8 10 1 12
Украјина 28 12 4 1 2 4 5
Шведска 48 12 3 4 2 3 2 4 8 2 1 4 3
Русија 119 12 10 7 8 8 8 10 8 4 12 12 12 7 1
Летонија 51 12 8 8 6 5 1 1 5 5
Белгија 61 12 5 3 12 5 6 1 4 3 2 8
Јерменија 120 12 7 10 5 6 12 12 12 5 12 6 8 3 10
Малта 35 12 4 1 3 6 5 4
Белорусија 85 12 4 6 3 6 10 12 10 3 12 7
Грузија 109 12 12 5 7 10 10 7 8 7 3 8 7 7 6
Македонија 38 12 1 12 2 5 3 1 2

Спољашње везеУреди