Златни глобус за најбољег главног глумца у ТВ серији (драма)

Добитници

уреди
Год. Глумац ТВ серија
2024 Киран Калкин Наследници
2023 Кевин Костнер Јелоустоун
2022 Џереми Стронг Наследници
2021 Џош О’Конор Круна
2020 Брајан Кокс Наследници
2019 Ричард Маден Телохранитељ
2018 Стерлинг К. Браун This Is Us
2017 Били Боб Торнтон Голијат
2016 Џон Хам Људи са Менхетна
2015 Кевин Спејси Кућа од карата
2014 Брајан Кранстон Чиста хемија
2013 Дејмијан Луис Домовина
2012 Келси Грамер Газда
2011 Стив Бусеми Царство порока
2010 Мајкл Си Хол Декстер
2009 Габријел Берн На терапији
2008 Џон Хам Људи са Менхетна
2007 Хју Лори Доктор Хаус
2006 Хју Лори Доктор Хаус
2005 Ијан Макшејн Дедвуд
2004 Ентони Лапалја Without a Trace
2003 Мајкл Чиклис Прљава значка
2002 Кифер Садерланд 24
2001 Мартин Шин Западно крило
2000 Џејмс Гандолфини Породица Сопрано
1999 Дилан Макдермот The Practice
1998 Ентони Едвардс ER
1997 Дејвид Дуковни Досије икс
1996 Џими Смитс NYPD Blue
1995 Денис Франз NYPD Blue
1994 Дејвид Карусо NYPD Blue
1993 Сем Вотерстон I'll Fly Away
1992 Скот Бакула Quantum Leap
1991 Кајл Маклаклан Твин Пикс
1990 Кен Вол Wiseguy
1989 Рон Перлман Лепотица и звер
1988 Ричард Кајли A Year in the Life
1987 Едвард Вудворд The Equalizer
1986 Дон Џонсон Пороци Мајамија
1985 Том Селек Магнум
1984 Џон Форсајт Династија
1983 Џон Форсајт Династија
1982 Данијел Џ. Траванти Hill Street Blues
1981 Ричард Чејмберлен Шогун
1980 Ед Азнер Лу Грант
1979 Мајкл Моријарти Холокауст
1978 Ед Азнер Лу Грант
1977 Ричард Џордан The Captains and The Kings
1976 Роберт Блејк
Тели Савалас
Барета
Коџак
1975 Тели Савалас Коџак
1974 Џејмс Стјуарт Хокинс
1973 Питер Фолк Колумбо
1971 Питер Грејвс Немогућа мисија
1968 Мартин Ландау Немогућа мисија

Спољашње везе

уреди