НБА такмичење у вештинама

НБА такмичење у вештинама (енгл. NBA Skills Challenge) је део суботњег програма НБА ол-стар викенда. Такмичење је уведено 2003. године на Ол-стар викенду у Атланти.

Победници

уреди
Година Домаћин Победник Тим Време
2003. Атланта,
Џорџија
  Џејсон Кид Њу Џерзи нетси 35,1 сек.
2004. Лос Анђелес,
Калифорнија
  Барон Дејвис Њу Орлеанс хорнетси 31,6 сек.
2005. Денвер,
Колорадо
  Стив Неш Финикс санси 25,8 сек.
2006. Хјустон,
Тексас
  Двејн Вејд Мајами хит 26,1 сек.
2007. Лас Вегас,
Невада
  Двејн Вејд (2) Мајами хит (2) 26,4 сек.
2008. Њу Орлеанс,
Луизијана
  Дерон Вилијамс Јута џез 25,5 сек.
2009. Финикс,
Аризона
  Дерик Роуз Чикаго булси 35,3 сек.
2010. Арлингтон,
Тексас
  Стив Неш (2) Финикс санси (2) 29,9 сек.
2011. Лос Анђелес,
Калифорнија
  Стефен Кари Голден Стејт вориорси 28,2 сек.
2012. Орландо,
Флорида
  Тони Паркер Сан Антонио спарси 32,8 сек.
2013. Хјустон,
Тексас
  Дејмијан Лилард Портланд трејлблејзерси 29,8 сек.
2014. Њу Орлеанс,
Луизијана
  Дејмијан Лилард (2)
  Треј Берк
Портланд трејлблејзерси (2)
Јута џез (2)
45,2 сек.
2015. Њујорк Сити,
Њујорк
  Патрик Беверли Хјустон рокетси
2016. Торонто,
Онтарио
  Карл-Ентони Таунс Минесота тимбервулвси
2017. Њу Орлеанс,
Луизијана
  Кристапс Порзингис Њујорк никси
2018. Лос Анђелес,
Калифорнија
  Спенсер Динвиди Бруклин нетси (2)
2019. Шарлот,
Северна Каролина
  Џејсон Тејтум Бостон селтикси
2020. Чикаго,
Илиноис
  Бам Адебајо Мајами хит (3)
2021. Атланта,
Џорџија
  Домантас Сабонис Индијана пејсерси
2022. Кливленд,
Охајо
  Џарет Ален Кливленд кавалирси
  Даријус Гарланд
  Еван Мобли
2023. Солт Лејк Сити,
Јута
  Вокер Кеслер Јута џез (3)
  Џордан Кларксон
  Колин Секстон
2024. Индијанаполис,
Индијана
  Бенедикт Матурин Индијана пејсерси (2)
  Мајлс Тарнер
  Тајрис Халибертон

Легенда:

Активни кошаркаши

Види још

уреди

Референце

уреди
  1. ^ „Списак победника и учесника такмичења”. basketball-reference.com. 18. 2. 2024. Приступљено 18. 2. 2024. 

Спољашње везе

уреди