Списак градова у САД по броју становника

списак на Викимедији

Према подацима Бироа за попис становништва САД број становника у градовима од 1. априла 2010.

Ранг Име 1980 1990 2000 2010 Савезна држава
1. Њујорк 7.071.639 7.322.564 8.008.654 8.175.133  Њујорк
2. Лос Анђелес 2.968.528 3.485.398 3.694.646 3.792.621  Калифорнија
3. Чикаго 3.005.072 2.783.726 2.896.044 2.695.598  Илиноис
4. Хјустон 1.595.138 1.630.553 1.974.304 2.099.451  Тексас
5. Филаделфија 1.688.210 1.585.577 1.517.550 1.526.006  Пенсилванија
6. Финикс 789.704 983.403 1.321.894 1.445.632  Аризона
7. Сан Антонио 785.940 935.933 1.159.833 1.327.407  Тексас
8. Сан Дијего 875.538 1.110.549 1.223.418 1.307.402  Калифорнија
9. Далас 904.599 1.006.877 1.188.589 1.197.816  Тексас
10. Сан Хозе 629.400 782.248 895.816 945.942  Калифорнија
11. Џексонвил 540.920 635.230 735.606 821.784  Флорида
12. Индијанаполис 700.807 731.327 781.864 820.445  Индијана
13. Сан Франциско 678.974 723.959 776.733 805.235  Калифорнија
14. Остин 345.890 465.622 659.948 790.390  Тексас
15. Коламбус 565.021 632.910 712.863 787.033  Охајо
16. Форт Ворт 385.164 447.619 541.641 741.206  Тексас
17. Шарлот 315.474 395.934 566.933 731.424  Северна Каролина
18. Детроит 1.203.368 1.027.974 951.270 713.777  Мичиген
19. Ел Пасо 425.259 515.342 563.900 649.121  Тексас
20. Мемфис 646.174 610.337 690.571 646.889  Тенеси
21. Балтимор 786.741 736.014 651.154 620.961  Мериленд
22. Бостон 582.994 574.283 589.141 617.594  Масачусетс
23. Сијетл 493.846 516.259 563.375 608.660  Вашингтон
24. Вашингтон 638.432 606.900 572.059 601.723 Округ Колумбија
25. Нешвил 455.651 488.374 545.537 601.222  Тенеси
26. Денвер 492.686 467.610 553.690 600.158  Колорадо
27. Луивил 298.694 269.063 551.287 597.337  Кентаки
28. Милвоки 636.297 628.088 596.988 594.833  Висконсин
29. Портланд 368.148 437.319 529.110 583.776  Орегон
30. Лас Вегас 164.674 258.295 480.274 583.756  Невада
31. Оклахома Сити 404.014 444.719 506.129 579.999  Оклахома
32. Албукерки 332.920 384.736 449.380 545.852  Нови Мексико
33. Тусон 330.537 405.390 487.381 520.116  Аризона
34. Фрезно 217.491 354.202 429.585 494.665  Калифорнија
35. Сакраменто 275.741 369.365 407.018 466.488  Калифорнија
36. Лонг Бич 361.498 429.433 461.548 462.257  Калифорнија
37. Канзас Сити 448.028 435.146 441.543 459.787  Мисури
38. Меса 152.404 288.091 398.136 439.041  Аризона
39. Вирџинија Бич 262.199 393.069 425.257 437.994  Вирџинија
40. Атланта 425.022 394.017 418.106 420.003  Џорџија
41. Колорадо Спрингс 215.105 281.140 361.125 416.427  Колорадо
42. Омаха 313.939 335.795 391.158 408.958  Небраска
43. Рали 150.255 207.951 285.587 403.892  Северна Каролина
44. Мајами 346.681 358.548 362.436 399.457  Флорида
45. Кливленд 573.822 505.616 477.472 396.815  Охајо
46. Талса 360.919 367.302 393.115 391.906  Оклахома
47. Оукланд 339.337 372.242 399.484 390.724  Калифорнија
48. Минеаполис 370.951 368.383 382.747 382.578  Минесота
49. Вичита 279.838 304.011 351.930 382.368  Канзас
50. Арлингтон 160.113 261.721 333.201 365.438  Тексас
51. Бејкерсфилд 105.611 174.820 243.661 347.483  Калифорнија
52. Њу Орлеанс 557.927 496.938 484.674 343.829  Луизијана
53. Хонолулу1 365.048 365.272 371.657 337.256  Хаваји
54. Анахајм 219.494 266.406 328.759 336.265  Калифорнија
55. Тампа 271.577 280.015 303.471 335.709  Флорида
56. Орора 158.588 222.103 276.430 325.078  Колорадо
57. Санта Ана 204.023 293.742 337.977 324.528  Калифорнија
58. Сент Луис 452.801 396.685 348.189 319.294  Мисури
59. Питсбург 423.959 369.879 334.563 305.704  Пенсилванија
60. Корпус Кристи 232.134 257.453 277.494 305.215  Тексас
61. Риверсајд 170.591 226.505 255.763 303.871  Калифорнија
62. Синсинати 385.409 364.040 331.285 296.943  Охајо
63. Лексингтон 204.165 225.366 260.512 295.803  Кентаки
64. Енкориџ 174.431 226.338 260.283 291.826  Аљаска
65. Стоктон 148.283 210.943 243.217 291.707  Калифорнија
66. Толидо 354.635 332.943 313.782 287.208  Охајо
67. Сент Пол 270.230 272.235 286.788 285.068  Минесота
68. Њуарк 329.248 275.221 272.530 277.140  Њу Џерзи
69. Гринсборо 155.642 183.521 228.402 269.666  Северна Каролина
70. Буфало 357.870 328.123 292.648 261.310  Њујорк
71. Плејно 72.331 128.713 222.383 259.841  Тексас
72. Линколн 171.932 191.972 226.396 258.379  Небраска
73. Хендерсон 24.363 64.942 175.274 257.729  Невада
74. Форт Вејн 172.391 173.072 251.658 253.691  Индијана
75. Џерзи Сити 223.532 228.537 240.055 247.597  Њу Џерзи
76. Сент Питерсбург 238.647 238.629 248.351 244.769  Флорида
77. Чула Виста 83.927 135.163 173.553 243.916  Калифорнија
78. Норфок 266.979 261.229 234.403 242.803  Вирџинија
79. Орландо 128.291 164.693 192.522 238.300  Флорида
80. Чандлер 29.673 90.533 177.103 236.123  Аризона
81. Ларедо 91.449 122.899 177.599 236.091  Тексас
82. Медисон 170.616 191.262 209.431 233.209  Висконсин
83. Винстон-Сејлем 131.885 143.485 201.358 229.617  Северна Каролина
84. Лабок 174.361 186.206 199.716 229.573  Тексас
85. Батон Руж 220.394 219.531 228.699 229.493  Луизијана
86. Дарам 101.149 136.611 187.804 228.330  Северна Каролина
87. Гарланд 138.857 180.650 215.794 226.876  Тексас
88. Глендејл 97.172 148.134 219.729 226.721  Аризона
89. Рино 100.756 133.850 183.274 225.221  Невада
90. Хајалија 145.254 188.004 226.440 224.669  Флорида
91. Чесапик 114.486 151.976 199.184 222.209  Вирџинија
92. Скотсдејл 88.622 130.069 202.629 217.385  Аризона
93. North Las Vegas 42.739 47.707 115.531 216.961  Невада
94. Ервинг 109.943 155.037 191.615 216.290  Тексас
95. Фримонт 131.945 173.339 203.418 214.089  Калифорнија
96. Ервајн 62.134 110.330 144.145 212.375  Калифорнија
97. Бермингхам 284.413 265.347 242.452 212.237  Алабама
98. Рочестер 241.741 231.636 219.774 210.565  Њујорк
99. Сан Бернардино 118.494 164.164 188.449 209.924  Калифорнија
100. Спокен 171.300 177.196 197.059 208.916  Вашингтон
101. Гилберт 5.717 29.188 113.868 208.453  Аризона
102. Арлингтон2 152.599 170.936 189.444 207.627  Вирџинија
103. Монтгомери 177.857 187.106 201.726 205.764  Алабама
104. Бојзи 102.249 125.738 195.007 205.671  Ајдахо
105. Ричмонд 219.214 203.056 197.962 204.214  Вирџинија
106. Де Мојн 191.003 193.187 199.033 203.433  Ајова
107. Модесто 106.963 164.730 188.963 201.165  Калифорнија
108. Фејетвил 59.507 75.695 121.015 200.564  Северна Каролина
109. Шривпорт 206.989 198.525 200.778 199.311  Луизијана
110. Акрон 237.177 223.019 217.094 199.110  Охајо
111. Такома 158.501 176.664 193.571 198.397  Вашингтон
112. Орора 81.293 99.581 143.319 197.899  Илиноис
112. Окснард 108.195 142.216 170.644 197.899  Калифорнија
114. Фонтана 36.804 87.535 141.844 196.069  Калифорнија
115. Јонкерс 195.351 188.082 196.000 195.976  Њујорк
116. Огаста 47.532 44.639 195.182 195.844  Џорџија
117. Мобил 200.452 196.278 199.191 195.111  Алабама
118. Литл Рок 159.151 175.795 183.194 193.524  Арканзас
119. Морено Вали ... 118.779 142.381 193.365  Калифорнија
120. Глендејл 139.060 180.038 194.973 191.719  Калифорнија
121. Амарило 149.230 157.615 173.633 190.695  Тексас
122. Хантингтон Бич 170.505 181.519 189.627 189.992  Калифорнија
123. Коламбус 169.441 178.681 186.291 189.885  Џорџија
124. Гранд Рапидс 181.843 189.126 197.800 188.040  Мичиген
125. Солт Лејк Сити 163.034 159.936 181.743 186.440  Јута
126. Талахаси 81.548 124.773 152.285 181.376  Флорида
127. Вустер 161.799 169.759 172.648 181.045  Масачусетс
128. Њупорт Њуз 144.903 170.045 180.697 180.719  Вирџинија
129. Хантсвил 142.513 159.789 159.929 180.105  Алабама
130. Ноксвил 175.045 165.121 175.374 178.874  Тенеси
131. Провиденс 156.804 160.728 173.621 178.042  Роуд Ајланд
132. Санта Кларита ... 110.690 151.088 176.320  Калифорнија
133. Гранд Прери 71.462 99.616 127.195 175.396  Тексас
134. Браунсвил 84.997 98.962 139.722 175.023  Тексас
135. Џексон 202.895 196.637 184.256 173.514  Мисисипи
136. Оверланд Парк 81.784 111.790 149.464 173.372  Канзас
137. Гарден Гроув 123.307 143.050 165.215 170.883  Калифорнија
138. Санта Роса 82.658 113.313 148.515 167.815  Калифорнија
139. Чатануга 169.514 152.466 156.299 167.674  Тенеси
140. Оушансајд 76.698 128.398 161.041 167.086  Калифорнија
141. Форт Лодердејл 153.279 149.377 170.693 165.521  Флорида
142. Ранчо Кукаманга 55.250 101.409 127.743 165.269  Калифорнија
143. Порт Сент Луси 14.690 55.866 88.883 164.603  Флорида
144. Онтарио 88.820 133.179 158.011 163.924  Калифорнија
145. Ванкувер 42.834 46.380 143.560 161.791  Вашингтон
146. Темпи 106.919 141.865 158.625 161.719  Аризона
147. Спрингфилд 133.116 140.494 152.080 159.498  Мисури
148. Ланкастер 48.027 97.291 118.718 156.633  Калифорнија
149. Јуџин 105.664 112.669 138.773 156.185  Орегон
150. Пембрук Пајнс 35.776 65.452 137.415 154.750  Флорида
151. Сејлем 89.091 107.786 137.067 154.637  Орегон
152. Кејп Корал 32.103 74.991 102.468 154.305  Флорида
153. Пиорија 12.171 50.618 108.922 154.065  Аризона
154. Су Фолс 81.343 100.814 124.636 153.888  Јужна Дакота
155. Спрингфилд 152.319 156.983 152.135 153.060  Масачусетс
156. Елк Гроув ... ... ... 153.015  Калифорнија
157. Рокфорд 139.712 139.426 151.386 152.871  Илиноис
158. Палмдејл 12.277 68.842 116.848 152.750  Калифорнија
159. Корона 37.791 76.095 127.768 152.374  Калифорнија
160. Салинас 80.479 108.777 142.959 150.441  Калифорнија
161. Помона 92.742 131.723 147.906 149.058  Калифорнија
162. Пасадена 112.560 119.363 141.674 149.043  Тексас
163. Џолијет 77.956 77.217 106.221 147.433  Илиноис
164. Патерсон 137.970 140.891 149.222 146.199  Њу Џерзи
165. Канзас Сити 161.148 149.767 146.866 145.786  Канзас
166. Торанс 129.881 133.107 137.944 145.438  Калифорнија
167. Сиракјус 170.105 163.860 146.464 145.170  Њујорк
168. Бриџпорт 142.546 141.686 139.529 144.229  Конектикат
169. Хејвард 93.585 114.498 140.031 144.186  Калифорнија
170. Форт Колинс 65.092 87.758 119.050 143.986  Колорадо
171. Ескондидо 64.355 108.635 133.874 143.911  Калифорнија
172. Лејквуд 113.808 126.481 144.366 142.980  Колорадо
173. Нејпервил 42.601 85.351 128.586 141.853  Илиноис
174. Дејтон 193.536 182.044 166.210 141.527  Охајо
175. Холивуд 121.323 121.697 139.443 140.768  Флорида
186. Санивејл 106.618 117.229 131.844 140.081  Калифорнија
177. Александрија 103.217 111.183 128.292 139.966  Вирџинија
178. Мескит 67.053 101.484 124.596 139.824  Тексас
179. Хемптон 122.617 133.793 146.437 137.436  Вирџинија
180. Пасадена 118.072 131.591 134.026 137.122  Калифорнија
181. Оринџ 91.450 110.658 129.586 136.416  Калифорнија
182. Савана 141.654 137.560 133.429 136.286  Џорџија
183. Кери 21.763 43.848 94.536 135.234  Северна Каролина
184. Фулертон 102.246 114.144 126.280 135.161  Калифорнија
185. Ворен 161.134 144.864 138.247 134.056  Мичиген
186. Кларксвил 54.777 75.494 103.535 132.929  Тенеси
187. Макини 16.256 21.283 54.417 131.117  Тексас
188. Макален 66.281 84.021 106.468 129.877  Тексас
189. Њу Хејвен 126.089 130.474 123.777 129.779  Конектикат
190. Стерлинг Хајтс 108.999 117.810 124.471 129.699  Мичиген
191. Вест Вали Сити 72.509 86.976 108.896 129.480  Јута
192. Колумбија 101.229 98.052 119.616 129.272  Јужна Каролина
193. Килин 46.296 63.535 87.531 127.921  Тексас
194. Топика 118.690 119.883 123.078 127.473  Канзас
195. Таузанд Оукс 77.072 104.352 117.005 126.683  Калифорнија
196. Сидар Рапидс 110.243 108.751 121.524 126.326  Ајова
197. Олејте 37.258 63.352 93.091 125.872  Канзас
198. Елизабет 106.201 110.002 120.568 124.969  Њу Џерзи
199. Вејко 101.261 103.590 114.423 124.805  Тексас
200. Хартфорд 136.392 139.739 124.121 124.775  Конектикат
201. Вајсејлија 49.729 75.636 95.274 124.442  Калифорнија
202. Гејнсвил 81.371 85.075 95.447 124.354  Флорида
203. Сими Вали 77.500 100.217 111.374 124.237  Калифорнија
204. Стамфорд 102.466 108.056 117.083 122.643  Конектикат
205. Белвју 73.903 86.872 109.569 122.363  Вашингтон
206. Конкорд 103.763 111.348 121.875 122.067  Калифорнија
207. Мирамар 32.813 40.663 72.739 122.041  Флорида
208. Корал Спрингс 37.349 79.443 118.896 121.096  Флорида
209. Лафејет 81.961 96.022 110.257 120.623  Луизијана
210. Чарлстон 69.779 80.414 97.520 120.083  Јужна Каролина
211. Керолтон 40.595 82.169 109.579 119.097  Тексас
212. Роузвил 24.347 44.685 79.961 118.788  Калифорнија
213. Торнтон 42.054 55.031 82.109 118.772  Колорадо
214. Бомонт 118.102 114.323 113.713 118.296  Тексас
215. Алентаун 103.758 105.090 106.635 118.032  Пенсилванија
216. Сурпрајз 3.723 7.122 30.848 117.517  Аризона
217. Евансвил 130.496 126.272 121.648 117.429  Индијана
218. Абилин 98.315 106.654 115.926 117.063  Тексас
219. Фриско 3.499 6.138 33.714 116.989  Тексас
220. Индепенденс 111.797 112.301 113.271 116.830  Мисури
221. Санта Клара 87.700 93.613 102.361 116.468  Калифорнија
222. Спрингфилд 100.054 105.227 111.679 116.250  Илиноис
223. Валејо 80.303 109.199 116.760 115.942  Калифорнија
224. Викторвил 14.220 40.674 64.058 115.903  Калифорнија
225. Атенс 42.549 45.734 100.266 115.452  Џорџија
226. Пиорија 124.160 113.504 113.105 115.007  Илиноис
227. Лансинг 130.414 127.321 119.373 114.297  Мичиген
228. Ен Арбор 107.969 109.592 114.394 113.934  Мичиген
229. Ел Монти 79.494 106.209 115.965 113.475  Калифорнија
230. Дентон 48.063 66.270 82.589 113.383  Тексас
231. Беркли 103.328 102.743 102.743 112.580  Калифорнија
232. Прво 74.111 86.835 105.511 112.488  Јута
233. Дауни 82.602 91.444 107.323 111.772  Калифорнија
234. Мидланд 70.525 89.443 95.519 111.147  Тексас
235. Норман 68.020 80.071 96.780 110.925  Оклахома
236. Вотербери 103.266 108.961 107.271 110.366  Конектикат
237. Коса Меса 82.562 96.357 109.490 109.960  Калифорнија
238. Инглвуд 94.162 109.602 112.580 109.673  Калифорнија
239. Манчестер 90.936 99.567 107.008 109.565  Њу Хемпшир
240. Мерфризборо 32.845 44.922 68.816 108.755  Тенеси
241. Колумбија 62.061 69.101 84.531 108.500  Мисури
242. Елџин 63.668 77.010 94.762 108.188  Илиноис
243. Клирвотер 85.170 98.784 109.369 107.685  Флорида
244. Мајами Гарденс ... ... ... 107.167  Флорида
245. Рочестер 57.890 70.745 85.806 106.769  Минесота
246. Пуебло 101.686 98.640 102.136 106.595  Колорадо
247. Лоуел 92.418 103.439 105.167 106.519  Масачусетс
248. Вилмингтон 44.000 55.530 75.838 106.476  Северна Каролина
249. Арвада ... ... 102.401 106.433  Колорадо
249. Вентура 73.774 92.575 100.982 106.433  Калифорнија
251. Вестминстер 50.211 74.625 100.940 106.114  Колорадо
252. Вест Ковина 80.292 96.086 105.097 106.098  Калифорнија
253. Грешам 33.005 68.235 90.205 105.594  Орегон
254. Фарго 61.383 74.084 90.599 105.549  Северна Дакота
254. Норвок 84.901 94.279 104.323 105.549  Калифорнија
256. Карлсбад 35.490 63.126 78.247 105.328  Калифорнија
257. Ферфилд 58.099 77.211 96.188 105.321  Калифорнија
258. Кембриџ 95.322 95.802 101.355 105.162  Масачусетс
259. Вичита Фолс 94.201 96.259 104.199 104.553  Тексас
260. Хај Појнт ... ... 86.211 104.371  Северна Каролина
261. Билингс 66.818 81.151 91.743 104.170  Монтана
262. Green Bay 87.899 96.466 102.787 104.057  Висконсин
263. West Jordan 27.327 42.892 68.336 103.712  Јута
264. Ричмонд 74.676 87.425 99.216 103.701  Калифорнија
265. Мјуријета ... ... 44.282 103.466  Калифорнија
266. Бербанк 84.625 93.649 100.316 103.340  Калифорнија
267. Палм Беј 18.560 62.632 79.426 103.190  Флорида
268. Еверет 54.413 70.937 94.580 103.019  Вашингтон
269. Flint 159.611 140.761 124.943 102.434  Мичиген
270. Антиок 43.559 62.195 90.532 102.372  Калифорнија
271. Ири 119.123 108.718 103.688 101.786  Пенсилванија
272. Саут Бенд 109.727 105.511 108.372 101.168  Индијана
273. Дејли Сити 78.519 92.311 103.627 101.123  Калифорнија
274. Сентенијал ... ... ... 100.377  Колорадо
275. Темекјула ... 27.099 57.716 100.097  Калифорнија


Види још уреди

Спољашње везе уреди