Списак сликара/Г

списак на Викимедији
Сликари: A Б В Г Д Ђ Е Ж З И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ћ У Ф Х Ц Ч Џ ШГад.. до Гер..Уреди

Ендру Гад (1968 —), енглески сликар
Гај Ћи (17741829), кинески сликар и песник
Бајрон Галвез (1941 ), мексички сликар
Аксели Гален-Калела (18651931), фински сликар
Томас Гамбијер Пари (18161888), енглески сликар
Антонио де ла Гандара (18611917), француски сликар
Гао Сјенг (16881753), кинески сликар
Гао Ћипеј (16601734), кинески сликар
Гао Фенган (16831749), кинески сликар и песник
Слободан Гарић (19212009), српски сликар
Норман Гарстин (18471926), ирски сликар
Фридрих Гауерман (18071862), аустријски сликар
Освалдо Гвајасамин (19191999), еквадорски вајар и сликар
Франческо Гварди (17121793), италијански сликар
Херман Гвардјанчич (1943 —), сликар
Недељко Гвозденовић (19021988), српски сликар
Николај Ге (18311894), руски сликар
Илка Гедо (19211985), мађарска уметница
Томас Гејнсборо (17271788), енглески сликар
Арт де Гелдер (16451727), холандски сликар
Кристаке Георгију (1937 —), румунски сликар
Александар Герасимов (18811963), руски сликар
Абдулах Гергури (19311994), албански сликар са Косова
Војћех Герсон (18311901), пољски сликар
Рихард Герстл (18831908), аустријски сликар

Гер.. до Гог..Уреди

Гертген тот Синт Јанс (о. 1460 — о. 1490), холандски сликар
Лео Гец (18831962, немачки сликар
Карл Ото Гец (рођен 1914), немачки сликар
Аделед Лабиј-Гијар (17491803), француска сликарка
Албер Гијом (18731942), француски сликар и карикатуриста
Стивен Гилберт (1910 —), шкотски сликар
Вилијам Гир (19151997), шкотски сликар
Доменико Гирландајо (14491494), италијански сликар
Алберт Парис Гитерслох (18871973), аустријски сликар и писац
Александар Гјеримски (18501901), пољски сликар
Максимилијан Гјеримски (18461874), пољски сликар
Стефан Гјеровски (1925 —), пољски сликар
Иља Глазунов (1930 —), руски сликар
Винсент ван Гог (18531890), холандски сликар
Пол Гоген (18481903), француски сликар

Год.. до Гот..Уреди

Џон Вилијам Годворд (18611922), енглески сликар
Франсиско де Гоја (17461828), шпански сликар
Јан ван Гојен (15961656), холандски сликар пејзажа
Лион Голуб (19222004), амерички сликар
Голубовић Слободан(рођен 1969 ), српски сликар-фрескописац
Гонг Сјен (16181689), кинески сликар
Ђован Франческо Гонзага (рођен 1921 ), италијански сликар
Хулио Гонзалез (18761942), шпански сликар и вајар
Ева Гонзалез (18491883), француска сликарка
Хорхе Гонзалез Камарена мексички сликар — социјални реализам
Наталија Гончарова (18811962), руска кубистичка сликарка
Константин Горбатов (18761945), руски сликар
Аршил Горки (19041948), америчко-јерменски сликар
Јан Готард (18981943), пољски сликар
Адолф Готлиб (19031974), амерички сликар
Леополд Готлиб (18791934), пољски сликар
Маурици Готлиб (18561879), пољски сликар

Гра.. до Гут..Уреди

Ежен Грасе (18451917), швајцарско-француски уметник
Антон Граф (17361813), немачки сликар портрета
Енрике Грау (19202004), колумбијски уметник
Емилио Грау Сала (19111975), каталонски сликар
Ел Греко (15411614), грчки сликар у Шпанији
Александар Григлевски (18331879), пољски сликар
Ђузепе Гризони (16991796), фламанско-италијански сликар и вајар
Тони Грин (рођен 1954), сликар
Матијас Гриневалд (14701528), немачки сликар
Хуан Грис (18871927), шпански сликар
Х. А. П. Грисхабер (19081981), немачки графичар и сликар
Георг Грос (18931959), немачки уметник
Артур Гротгер (18371867), пољски сликар
Иван Грохар (18671911), словеначки сликар
Исак Груневалд (18891946), шведски сликар
Фредерик Гудал (18221904), британски сликар
Гу Кајџи (о. 344406), кинески сликар
Олаф Гулбрансон (18731958), норвешки уметник, сликар и дизајнер
Гуо Си (о. 1020 — о. 1090), кинески сликар
Ела Гуру (1966 —), америчка сликарка у Лондону
Филип Густон (19131980), амерички сликар
Хајнц Гут (рођен 1941), немачки сликарСликари: A Б В Г Д Ђ Е Ж З И Ј К Л Љ М Н Њ О П Р С Т Ћ У Ф Х Ц Ч Џ Ш