Кирил „Киро” Ћортошев (Ћустендил, 14. фебруар 1922Скопље, 11. мај 2003) био је југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Киро Ћортошев
Лични подаци
Датум рођења(1922-02-14)14. фебруар 1922.
Место рођењаЋустендил, Краљевина Бугарска
Датум смрти11. мај 2003.(2003-05-11) (81 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Активни период1945 - 1996
Битна улогаВреме без рата
Цена града
Вујковиот сон
Некаде морам да те чекам
Добра долина
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1950 1960 1970 1980 1990 Укупно
Дугометражни филм 1 6 3 2 2 14
ТВ филм 0 4 11 9 1 25
ТВ серија 0 0 3 7 6 16
Кратки филм 0 1 0 0 0 1
Укупно 1 11 17 18 9 56
Год. Назив Улога
1950.е
1952. Фросина Каравил (као Кирил Кортошев)
1960.е
1960. Давид, Голијат и петао Кратки филм /
1964. Под истим небом /
1965. Дани искушења Крсто (као Киро Кјортошев)
1966. Кафане ТВ филм /
1967. Мементо Пијаница
1967. Македонска крвава свадба /
1969. Република у пламену /
1969. Време без рата Фроне (као Киро Кјортошев)
1969. Сеништа ТВ филм /
1969. Малва ТВ филм /
1969. Бамја ТВ филм /
1970.е
1970. Цена града Заложник 3 (као Кирил Кјортошев)
1970. Мојсие од малото место ТВ филм /
1970. Мртва стража ТВ филм /
1970. Коктел за четворица ТВ филм /
1970. Вујковиот сон ТВ филм /
1971. Некаде морам да те чекам ТВ филм /
1971. Делба ТВ филм /
1972. Пуцањ Иван (као Киро Кјортошев)
1973. Добра долина ТВ филм /
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Шути и рогати ТВ серија /
1975. Јад /
1975. Светецот од Слатина ТВ филм Стојан (као Киро Кјортошев)
1975. Парадоксот на Диоген ТВ филм Судијата (као Киро Кјортошев)
1975. Прва вечер ТВ филм Андон
1977. Итар Пејо ТВ серија /
1977. Дождовито сонце ТВ филм /
1978. Златни години ТВ филм Никола (као Кирил Кјортошев)
1978. Белиот сид ТВ филм /
1980.е
1980. Учителот
1982. Јужна стаза /
1982. Илинден ТВ серија /
1982. Време на летала ТВ филм /
1982. Јагне на ражен ТВ филм Стојан (као Киро Кјортошев)
1983. Премиера ТВ филм /
1983. Кога тетин Клименте шеташе над градот ТВ филм Јазарот Маглен (као Кирил Кјортошев)
1984. Камчевци ТВ серија
1984. Случки од животот ТВ серија /
1984. Комедијанти ТВ серија Газдата на кафаната
1985. На наш начин ТВ серија /
1985. Сомнително лице ТВ филм Миладин
1986. Состојба пред инфаркт ТВ филм /
1986. Климент Охридски ТВ филм Стариот селанец (као Кирил Цортошев)
1987. Трето доба ТВ серија Тошо
1987. Претежно ведро ТВ серија Дедо Фидан
1987. Трст виа Скопје ТВ серија Дедото на Арио
1987. Чорбаџи Теодос ТВ филм Селанецот
1988. За сада без доброг наслова Отац
1990.е
1991. Опстанок ТВ серија Овчарот
1992. Тврдокорни ТВ серија /
1992. Македонски народни приказни ТВ серија Чорбаџијата
1992. Време, живот Тошо
1993. Бог да ги убие спионите ТВ филм Кафеџијата (као Кирил Кортошев)
1993. Еурека ТВ серија Херберт
1994. Прекалени ТВ серија Дедо Кирил
1994. Македонски народни приказни 2 ТВ серија Поп
1994-1995. Бумбари ТВ серија Ацо
1995. Ангели на отпад Пензионер 5
1995. Во светот на бајките ТВ серија Мудрецот

Спољашње везе

уреди