Европско првенство у рукомету 2020.

13. Европско првенство у рукомету

Четрнаесто Европско првенство у рукомету одржавало се по први пут у три различите државе: Аустрији, Норвешкој и Шведској док се финале одржало у Стокхолму.[1] На овом превенству први пут је учествовало 24 репрезентације.

Европско првенство у рукомету 2020.
2020 European Men's Handball Championship
2020 European Men's Handball Championship.png
Домаћин  Аустрија
 Норвешка
 Шведска
Време одржавања 9. јануар — 26. јануар
Екипа 24
Дворане 6 (у 6 градова)
Gouden medaille.svg Шампион  Шпанија
Zilveren medaille.svg Други  Хрватска
Bronzen medaille.svg Трећи  Норвешка
Статистика
◄◄ Хрватска Хрватска 2018.   Handball pictogram.svg   2022. ►►

Градови домаћиниУреди

  Стокхолм, Шведска   Малме, Шведска   Гетеборг, Шведска
Теле два арена Малме арена Скандинавијум
Капацитет: 24.000 Капацитет: 14.000 Капацитет: 12.000
     
  Беч, Аустрија   Грац, Аустрија   Трондхејм, Норвешка
Бечка градска дворана Спортска дворана у Грацу Спорстка дворана у Трондхејму
Капацитет: 12.000 Капацитет: 6000 Капацитет: 8000
     

Квалификовани тимовиУреди

Репрезентација Квалификован као Датум квалификације Прошла учешћа
  Аустрија Домаћин 20. септембар 2014. 3 (2010, 2014, 2018)
  Норвешка Домаћин 20. септембар 2014. 8 (2000, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Шведска Домаћин 20. септембар 2014. 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Шпанија Бранилац титуле 26. јануар 2018. 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Немачка Победник групе 1 13. април 2019. 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2016, 2018)
  Словенија Победник групе 4 14. април 2019. 11 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2016, 2018)
  Хрватска Победник групе 2 14. април 2019. 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Северна Македонија Победник групе 3 12. јун 2019. 5 (1998, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Данска Победник групе 8 12. јун 2019. 12 (1994, 1996, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Мађарска Победник групе 7 12. јун 2019. 11 (1994, 1996, 1998, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Летонија Победник групе 4 12. јун 2019. 0 (деби)
  Португалија Друго место у групи 6 13. јун 2019. 5 (1994, 2000, 2002, 2004, 2006)
  Француска Победник групе 6 13. јун 2019. 13 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Русија Друго место у групи 7 13. јун 2019. 12 (1994, 1996, 1998, 2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016)
  Чешка Победник групе 5 13. јун 2019. 9 (1996, 1998, 2002, 2004, 2008, 2010, 2012, 2014, 2018)
  Белорусија Друго место у групи 5 13. јун 2019. 5 (1994, 2008, 2014, 2016, 2018)
  Пољска Друго место у групи 1 16. јун 2019. 8 (2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016)
   Швајцарска Друго место у групи 2 16. јун 2019. 3 (2002, 2004, 2006)
  Исланд Друго место у групи 3 16. јун 2019. 10 (2000, 2002, 2004, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Црна Гора Друго место у групи 8 16. јун 2019. 4 (2008, 2014, 2016, 2018)
  Босна и Херцеговина Треће место у групи 5 16. јун 2019. 0 (деби)
  Србија Треће место у групи 2 16. јун 2019. 5 (2010, 2012, 2014, 2016, 2018)
  Холандија Треће место у групи 4 16. јун 2019. 0 (деби)
  Украјина Треће место у групи 8 16. јун 2019. 5 (2000, 2002, 2004, 2006, 2010)

Напомена: Подебљане године указује на шампиона те године. Косе године указују на домаћина те године.

ЖребУреди

Жреб је одржан у Ерсте банк кампусу у Бечу 28. јуна 2019.

ШешириУреди

Шешир 1 Шешир 2 Шешир 3 Шешир 4

СудијеУреди

Датума 21. августа 2019, објављен је званичан списак судија за турнир.[2] Дана 27. децембра, ЕХФ је заменила судијски пар из Србије, Ненада Николића и Душана Стојковића, с летонским паром Зигмарсом Сондорсом и Ренарсом Лициском због повреде и касног опоравка Николића у октобру.[3]

Прелиминарна рундаУреди

Сва времена су локална (УТЦ+1)

Легенда: О — одиграно утакмица, П — победа, Н — нерешено, И — изгубљено, ГД — голова дато, ГП — голова примљено, ГР — Гол-разлика

Група АУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Хрватска 3 3 0 0 82 65 +17 6 Главна рунда
2.   Белорусија 3 2 0 1 94 88 +6 4 Главна рунда
3.   Црна Гора 3 1 0 2 70 84 −14 2
4.   Србија 3 0 0 3 72 81 −9 0
9. јануар 2020.
18:15
  Белорусија 35 : 30   Србија Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 3.806
Судије: Сантош, Фонсека (ПОР)
Каралек 9 (16 : 15) Радивојевић 6
  1×  Детаљи   2× 



9. јануар 2020.
20:30
  Хрватска 27 : 21   Црна Гора Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 5.630
Судије: Брунер, Сала (ШВА)
Циндрић 6 (12 : 13) Грбовић 6
  2×  Детаљи   3× 




11. јануар 2020.
16:00
  Хрватска 31 : 23   Белорусија Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 6.000
Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА)
Карачић 6 (15 : 10) Ваилупов 8
  Детаљи   1× 



11. јануар 2020.
18:15
  Црна Гора 22 : 21   Србија Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 5.500
Судије: Мадсен, Мортенсен (ДАН)
Грбовић 5 (11 : 10) Кукић 6
  2×  Детаљи   1× 




13. јануар 2020.
18:15
  Црна Гора 27 : 36   Белорусија Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 5.000
Судије: Јерум, Клевен (НОР)
Липовина 5 (11 : 17) Ваилупов 7
  1×  Детаљи   1× 



13. јануар 2020.
20:30
  Србија 21 : 24   Хрватска Спортска хала Грац, Грац
Гледалаца: 6.500
Судије: Куртагик, Ветервик (ШВЕ)
Кукић, Радивојевић 4 (10 : 8) Дувњак, Степанчић 5
  Детаљи   2× 



Група БУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Аустрија 3 3 0 0 98 87 +11 6 Главна рунда
2.   Чешка 3 2 0 1 79 76 +3 4 Главна рунда
3.   Северна Македонија 3 1 0 2 79 84 −5 2
4.   Украјина 3 0 0 3 74 83 −9 0
10. јануар 2020.
18:15
  Чешка 29 : 32   Аустрија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 7.070
Судије: Елиасон, Палсон (ИСЛ)
Хрстка 6 (14 : 13) Билик 12
  Детаљи   1× 



10. јануар 2020.
20:30
  Северна Македонија 26 : 25   Украјина Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 7.070
Судије: Јерум, Клевен (НОР)
Лазаров 8 (13 : 10) Остроушко 5
  1×  Детаљи   1× 




12. јануар 2020.
16:00
  Чешка 27 : 25   Северна Македонија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 6.642
Судије: Куртагик, Ветервик (ШВЕ)
Кашпарек 7 (9 : 11) Лазаров 11
  1×  Детаљи   1× 



12. јануар 2020.
18:15
  Аустрија 34 : 30   Украјина Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 7.078
Судије: Бонавентура, Бонавентура (ФРА)
Билик 9 (18 : 17) Козакевич 7
  1×  Детаљи  




14. јануар 2020.
18:15
  Аустрија 32 : 28   Северна Македонија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 7.623
Судије: Лах, Сок (СЛО)
Вебер (18 : 12) Стоилов
  2×  Детаљи   3× 



14. јануар 2020.
20:30
  Украјина 19 : 23   Чешка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 4.097
Судије: Сантош, Фонсека (ПОР)
Козакевич 4 (10 : 9) Бабак 6
  1×  Детаљи   1× 



Група ЦУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Шпанија 3 3 0 0 102 73 +29 6 Главна рунда
2.   Немачка 3 2 0 1 88 83 +5 4 Главна рунда
3.   Холандија 3 1 0 2 80 94 −14 2
4.   Летонија 3 0 0 3 73 93 −20 0
9. јануар 2020.
18:15
  Немачка 34 : 23   Холандија Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 4.057
Судије: Сок, Лах (СЛО)
Хефнер, Колбахер 5 (15 : 13) Смитс 7
  2×  1×  Детаљи   2× 


9. јануар 2020.
20:30
  Шпанија 33 : 22   Летонија Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 4.524
Судије: Мадсен, Мортенсен (ДАН)
Фернандез Перез 5 (14 : 11) Криштопанс 7
 1×  2×  Детаљи   1× 



11. јануар 2020.
16:00
  Летонија 24 : 32   Холандија Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 5.942
Судије: Бадура, Ондогрекула (СВК)
Криштопанс 7 (10 : 16) Смитс 7
  1×  Детаљи   1×  1× 


11. јануар 2020.
18:15
  Шпанија 33 : 26   Немачка Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 6.558
Судије: Брунер,Сала (ШВА)
Дујшебајев 7 (14 : 11) Пекелер 5
  2×  Детаљи   2× 



13. јануар 2020.
18:15
  Летонија 27 : 28   Немачка Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 3.540
Судије: Елиасон, Палсон (ИСЛ)
Криштопанс 7 (11 : 16) Кин 8
  1×  Детаљи   2× 


13. јануар 2020.
20:30
  Холандија 25 : 36   Шпанија Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 3.809
Судије: Мажеика, Гателис (ЛИТ)
Смитс 8 (13 : 17) Македа 6
  2×  Детаљи   2× 



Група ДУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Норвешка 3 3 0 0 94 80 +14 6 Главна рунда
2.   Португалија 3 2 0 1 83 83 0 4 Главна рунда
3.   Француска 3 1 0 2 82 79 −3 2
4.   Босна и Херцеговина 3 0 0 3 73 90 −17 0
10. јануар 2020.
18:15
  Француска 25 : 28   Португалија Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 7.507
Судије: Сондорс, Лицис (ЛЕТ)
Мем 5 (11 : 12) Бранкињо 5
  2×  Детаљи   1× 



10. јануар 2020.
20:30
  Норвешка 32 : 26   Босна и Херцеговина Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 8.232
Судије: Шулце, Тенис (НЕМ)
Сагосен 12 (17 : 12) Прце 7
  1×  Детаљи   1× 




12. јануар 2020.
16:00
  Португалија 27 : 24   Босна и Херцеговина Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 7.936
Судије: Мажеика, Гателис (ЛИТ)
Портела 10 (12 : 11) Прце 5
  1×  Детаљи   2× 



12. јануар 2020.
18:15
  Француска 26 : 28   Норвешка Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 8.932
Судије: Хорачек, Новотни (ЧЕШ)
Фабрегас 8 (15 : 14) Сагосен 10
  1×  Детаљи   3× 




14. јануар 2020.
18:15
  Босна и Херцеговина 23 : 31   Француска Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 7.937
Судије: Јуриновић, Мрвица (ХРВ)
Панић 9 (13 : 14) Порт 7
 4×  Детаљи   2× 



14. јануар 2020.
20:30
  Португалија 28 : 34   Норвешка Спорста дворана у Трондхејму, Трондхејм
Гледалаца: 9.069
Судије: Бадура, Ондогрекула (СВК)
Ареја 5 (14 : 16) Јондал 7
  2×  Детаљи   3× 



Група ЕУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Мађарска 3 2 1 0 74 67 +7 5 Главна рунда
2.   Исланд 3 2 0 1 83 77 +6 4 Главна рунда
3.   Данска 3 1 1 1 85 83 +2 3
4.   Русија 3 0 0 3 76 91 −15 0
11. јануар 2020.
16:00
  Мађарска 26 : 25   Русија Малме арена, Малме
Гледалаца: 9.202
Судије: Јуриновић, Мрвица (ХРВ)
Балог 7 (14 : 13) Санталов 5
  2×  Детаљи  2× 



11. јануар 2020.
18:15
  Данска 30 : 31   Исланд Малме арена, Малме
Гледалаца: 10.593
Судије: Павићевић, Ражнатовић (ЦГ)
Хансен 9 (15 : 15) Палмарсон 10
  1×  1×  Детаљи   2× 




13. јануар 2020.
18:15
  Исланд 34 : 23   Русија Малме арена, Малме
Гледалаца: 7.099
Судије: Начевски, Николов (МКД)
три играча по 6 (18 : 11) Калараш 6
  2×  Детаљи   3× 



13. јануар 2020.
20:30
  Данска 24 : 24   Мађарска Малме арена, Малме
Гледалаца: 8.377
Судије: Сондорс, Лицис (ЛЕТ)
Браминг 6 (11 : 13) Балог 7
  3×  Детаљи   3× 




15. јануар 2020.
18:15
  Исланд 18 : 24   Мађарска Малме арена, Малме
Гледалаца: 7.587
Судије: Марин, Гарсија (ШПА)
Палмарсон, Сигурдсон 4 (12 : 9) Банхиди 8
  1×  Детаљи   2× 



15. јануар 2020.
20:30
  Русија 28 : 31   Данска Малме арена, Малме
Гледалаца: 8.978
Судије: Бркић, Јусуфхоџић (АУС)
Сорока 6 (15 : 12) Хансен 7
  3×  Детаљи   1× 



Група ФУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Словенија 3 3 0 0 76 67 +9 6 Главна рунда
2.   Шведска 3 2 0 1 81 68 +13 4 Главна рунда
3.    Швајцарска 3 1 0 2 77 87 −10 2
4.   Пољска 3 0 0 3 73 85 −12 0
10. јануар 2020.
18:15
  Словенија 26 : 23   Пољска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 7.276
Судије: Хорачек, Новотни (ЧЕШ)
Благотиншек, Мачковшек 5 (13 : 11) Морито 8
  1×  Детаљи  



10. јануар 2020.
20:30
  Шведска 34 : 21    Швајцарска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 11.644
Судије: Марин, Гарсија (ШПА)
три играча 6 (20 : 13) Шмид 4
  Детаљи  




12. јануар 2020.
16:00
   Швајцарска 31 : 24   Пољска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 8.061
Судије: Бркић, Јусуфхоџић (АУС)
Шмид 15 (14 : 12) Сићко 5
  2×  Детаљи   2× 



12. јануар 2020.
18:15
  Шведска 19 : 21   Словенија Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 11.896
Судије: Шулце, Тенис (НЕМ)
Готфридсон 5 (9 : 10) Доленац 7
  1×  Детаљи   2× 




14. јануар 2020.
18:15
   Швајцарска 25 : 29   Словенија Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 6.731
Судије: Павићевић, Ражнатовић (ЦГ)
Шмид 8 (10 : 16) Зарабец 6
  2×  Детаљи   2× 



14. јануар 2020.
20:30
  Пољска 26 : 28   Шведска Скандинавијум, Гетеборг
Гледалаца: 11.061
Судије: Николов, Начевски (МКД)
Сићко 8 (13 : 14) четири играча по 5
  2×  Детаљи   2× 



Главна рундаУреди

Група IУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Шпанија 5 4 1 0 153 127 +26 9 Полуфинале
2.   Хрватска 5 4 1 0 127 113 +14 9 Полуфинале
3.   Немачка 5 3 0 2 141 125 +16 6 Утакмица за пето место
4.   Аустрија 5 1 1 3 139 156 −17 3
5.   Белорусија 5 1 1 3 138 160 −22 3
6.   Чешка 5 0 0 5 122 139 −17 0
16. јануар 2020.
16:00
  Шпанија 31 : 25   Чешка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 3.986
Судије: Брунер, Сала (ШВА)
Дујшебајев, Перез 5 (14 : 9) Здрахала 8
  1×  Детаљи   2× 



16. јануар 2020.
18:15
  Хрватска 27 : 23   Аустрија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 8.217
Судије: Пишон, Реве (ФРА)
Хорват 6 (13 : 8) Вебер 6
  1×  Детаљи   1× 



16. јануар 2020.
20:30
  Белорусија 23 : 31   Немачка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 5.267
Судије: Куртагик, Ветервик (ШВЕ)
Кулеш 6 (11 : 18) Кастенинг 6
  1×  Детаљи   1× 




18. јануар 2020.
16:00
  Белорусија 28 : 25   Чешка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 6.007
Судије: Мажеика, Гателис (ЛИТ)
Ваилупов 6 (13 : 11) Здрахала 7
  2×  Детаљи   1× 



18. јануар 2020.
18:15
  Шпанија 30 : 26   Аустрија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 9.232
Судије: Јединг, Хансен (ДАН)
Македа 6 (17 : 16) Божовић 5
  Детаљи   1×  1× 



18. јануар 2020.
20:30
  Хрватска 25 : 24   Немачка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 9.307
Судије: Сантош, Фонсека (ПОР)
Карачић 7 (11 : 14) четири играча 4
  2×  Детаљи   2× 




20. јануар 2020.
16:00
  Хрватска 22 : 21   Чешка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 6.862
Судије: Куртагик, Ветервик (ШВЕ)
Мамић 5 (11 : 9) Здрахала 7
  1×  Детаљи   1× 



20. јануар 2020.
18:15
  Белорусија 28 : 37   Шпанија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 6.149
Судије: Сантош, Фонсека (ПОР)
Ваилупов 8 (16 : 17) Фернандез Перез, Соле 7
  1×  Детаљи   1× 



20. јануар 2020.
20:30
  Аустрија 22 : 34   Немачка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 9.037
Судије: Начевски, Николов (МАК)
Билик 5 (13 : 16) Кастенинг 6
  2×  Детаљи   2× 




22. јануар 2020.
16:00
  Хрватска 22 : 22   Шпанија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 7.891
Судије: Мажеика, Гателис (ЛИТ)
Карачић 10 (11 : 12) Дујшебајев 6
  4×  Детаљи  



22. јануар 2020.
18:15
  Белорусија 36 : 36   Аустрија Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 6.897
Судије: Брунер, Сала (ШВА)
Ваилупов 12 (19 : 17) Блик 7
  3×  Детаљи   1× 



22. јануар 2020.
20:30
  Чешка 22 : 26   Немачка Бечка градска дворана, Беч
Гледалаца: 5.000
Судије: Павићевић, Ражнатовић (ЦГ)
Бабак 5 (10 : 13) Вебер 5
  Детаљи   1× 



Група IIУреди

Поз. Репрезентација О П Н И ГД ГП ГР Бод. Квалификација
1.   Норвешка 5 5 0 0 157 135 +22 10 Полуфинале
2.   Словенија 5 3 0 2 138 132 +6 6 Полуфинале
3.   Португалија 5 2 0 3 146 142 +4 4 Утакмица за пето место
4.   Шведска 5 2 0 3 120 122 −2 4
5.   Мађарска 5 2 0 3 126 140 −14 4
6.   Исланд 5 1 0 4 126 142 −16 2
17. јануар 2020.
16:00
  Словенија 30 : 27   Исланд Малме арена, Малме
Гледалаца: 6.026
Судије: Начевски, Николов (МКД)
Бомбач 9 (15 : 14) Елисон 6
  1×  Детаљи   2× 



17. јануар 2020.
18:15
  Норвешка 36 : 29   Мађарска Малме арена, Малме
Гледалаца: 8.078
Судије: Павићевић, Ражнатовић (ЦГ)
Сагосен 7 (20 : 12) Лигетвари, Нађ 5
  3×  Детаљи   3× 



17. јануар 2020.
20:30
  Португалија 35 : 25   Шведска Малме арена, Малме
Гледалаца: 10.135
Судије: Губица, Милошевић (ХРВ)
три играча по 6 (15 : 12) Нилсон, Петерсон 4
  1×  Детаљи   1× 




19. јануар 2020.
14:00
  Португалија 25 : 28   Исланд Малме арена, Малме
Гледалаца: 6.199
Судије: Хорачек, Новотни (ЧЕШ)
Ареја, Мартинс 4 (12 : 14) Смарасон 8
  2×  Детаљи   3× 



19. јануар 2020.
16:15
  Словенија 28 : 29   Мађарска Малме арена, Малме
Гледалаца: 8.304
Судије: Ралуј, Сабросо (ШПА)
Доленец 8 (16 : 13) Банхиди 9
  2×  Детаљи   2× 



19. јануар 2020.
18:30
  Норвешка 23 : 20   Шведска Малме арена, Малме
Гледалаца: 10.141
Судије: Гајпел, Хелбиг (НЕМ)
Сагосен 8 (12 : 8) Пелас 5
  2×  Детаљи   2× 




21. јануар 2020.
16:00
  Португалија 24 : 29   Словенија Малме арена, Малме
Гледалаца: 3.001
Судије: Јединг, Хансен (ДАН)
Гомеш 6 (15 : 14) Доленец, Мачковшек 6
  1×  Детаљи   2× 



21. јануар 2020.
18:15
  Норвешка 31 : 28   Исланд Малме арена, Малме
Гледалаца: 4.725
Сагосен 9 (19 : 12) Гудмундсон 6
  2×  Детаљи   1× 



21. јануар 2020.
20:30
  Мађарска 18 : 24   Шведска Малме арена, Малме
Гледалаца: 6.977
Судије: Хорачек, Новотни (ЧЕШ)
Сита 4 (9 : 10) Готфридсон, Пелас 5
  Детаљи  1× 




22. јануар 2020.
16:00
  Португалија 34 : 26   Мађарска Малме арена, Малме
Гледалаца: 2.930
Судије: Гајпел, Хелбиг (НЕМ)
Мореира 7 (16 : 14) Балог, Банхиди 5
  3×  Детаљи   2× 



22. јануар 2020.
18:15
  Норвешка 33 : 30   Словенија Малме арена, Малме
Гледалаца: 4.824
Судије: Пишон, Реве (ФРА)
Гуликсен 7 (14 : 13) Цехте, Кодрин 5
  1×  Детаљи   1× 



22. јануар 2020.
20:30
  Исланд 25 : 32   Шведска Малме арена, Малме
Гледалаца: 7.153
Судије: Губица, Милошевић (ХРВ)
Елисон, Кристјансон 5 (11 : 18) Нилсон 7
 2×  Детаљи   1× 



Елиминациона фазаУреди

 
ПолуфиналаФинале
 
      
 
24. јануар
 
 
  Шпанија34
 
26. јануар
 
  Словенија32
 
  Шпанија22
 
24. јануар
 
  Хрватска20
 
  Норвешка28
 
 
  Хрватска29
 
Утакмица за треће место
 
 
25. јануар
 
 
  Словенија20
 
 
  Норвешка28

ПолуфиналаУреди

24. јануар 2020.
18:00
  Норвешка 28 : 29 (прод.)   Хрватска Теле2 арена, Стокхолм
(10 : 12)
  3×  Детаљи   2× 



24. јануар 2020.
20:30
  Шпанија 34 : 32   Словенија Теле2 арена, Стокхолм
(20 : 15)
  Детаљи   2× 



Утакмица за пето местоУреди

25. јануар 2020.
16:00
  Немачка 29 : 27   Португалија Теле2 арена, Стокхолм
(14 : 13)
  1×  Детаљи   1× 



Утакмица за треће местоУреди

25. јануар 2020.
18:30
  Словенија 20 : 28   Норвешка Теле2 арена, Стокхолм
(9 : 12)
  3×  Детаљи   1× 



ФиналеУреди

26. јануар 2020.
16:30
  Шпанија 22 : 20   Хрватска Теле2 арена, Стокхолм
(12 : 11)
Детаљи



Коначни поредакУреди

Место Репрезентација
    Шпанија
    Хрватска
    Норвешка
4   Словенија
5   Немачка
6   Португалија
7   Шведска2
8   Аустрија
9   Мађарска
10   Белорусија
11   Исланд
12   Чешка
13   Данска1
14   Француска2
15   Северна Македонија
16    Швајцарска
17   Холандија
18   Црна Гора
19   Украјина
20   Србија
21   Пољска
22   Русија
23   Босна и Херцеговина
24   Летонија
Квалификован за Светско првенство 2021. и Олимпијске игре 2020.
Квалификован за Светско првенство 2021.
Квалификован за Олимпијски квалификациони турнир

1Квалификован за Светско првенство 2021. и Олимпијске игре 2020. као победник Светског првенства 2019.

2Квалификован за Олимпијски квалификациони турнир као освајач бронзане медаље са Светског првенства 2019.

РеференцеУреди

  1. ^ http://www.eurohandball.com/article/20216 Архивирано на сајту Wayback Machine (6. јул 2019) Приступљено 18.1.2015.
  2. ^ „Referees named for Men's EHF EURO 2020”. eurohandball.com. 21. 8. 2019. 
  3. ^ „New pair of referees nominated for EHF EURO 2020”. eurohandball.com. 27. 12. 2019. Архивирано из оригинала на датум 14. 01. 2020. Приступљено 09. 01. 2020. 

Спољашње везеУреди