Квалификације за Европско првенство у рукомету 2018.

Квалификације за Европско првенство у рукомету 2018. одржавају се у организацији Европске рукометне федерације ЕХФ од јуна 2014. до јуна 2017. Репрезентација Хрватске се директно пласирала на првенство, као домаћин првенства 2018. године. За квалификације се пријавило 37 репрезентација, које се боре за 15 мјеста које воде на ЕП.

Квалификациони системУреди

У квалификацијама учествовало је 37 репрезентација , које се такмиче за 15 места на завршном турниру. Репрезентације играју двоструки лига систем.

ПредтакмичењеУреди

  • Сва времена су по срдњеевропском времену
Легенда
Квалификован у бараж
Испали

Жрјеб предтакмичењаУреди

Жрјеб предтакмичења одржан је у Бечу Аустрија.[1] Побједници група квалификују се у бараж.


Шешир 1 Шешир 2 Шешир 3
  Грчка
  Естонија
  Румунија
  Италија
  Белгија
  Луксембург
  Кипар
  Грузија
Косово

Група 1Уреди

30. октобар 2014.
18:30
  Грчка 27:25   Кипар ПЕАК Олимпионикис Д. Тофалос, Проастио, Патрас
Гледалаца: 500
Судије: Јовић, Арнаутовић (БИХ)
Пападопулос 10 (16:11) Аргироу 8
  3×  Детаљи   3× 



2. новембар 2014.
18:00
  Кипар 17:23   Грчка Елефтхериа Индор дворана, Никозија
Гледалаца: 300
Судије: Набокау, Кулик (БЛР)
Аргироу 7 (9:12) Пападопулос 4
  3×  Детаљи   3× 



29. април 2015.
18:30
  Кипар 17:26   Белгија Елефтхериа Индор дворана, Никозија
Гледалаца: 300
Судије: Циндрић, Гонзурек (ХРВ)
Аргироу (8:15) Валкенборг 7
  3×  Детаљи   3× 



2. мај 2015.
20:00
  Белгија 30:20   Кипар Ла Преале дворана, Херстал
Гледалаца: 1.300
Судије: Вилс, Колин (БРИ)
Д. Кедзиора 7 (12:7) Никифороу 4
  3×  Детаљи   3× 



10. јун 2015.
20:00
  Белгија 30:25   Грчка Спортска дворана Алверберг, Хаселт
Гледалаца: 1.600
Судије: Вешовић, Митровић (ЦГ)
Д. Кедзиора, Де Беуле 6 (16:17) Пападопулос 8
  3×  Детаљи   3× 



14. јун 2015.
18:30
  Грчка 29:25   Белгија Микра 3, Солун
Гледалаца: 700
Судије: Мартинс, Мартинс (ПОР)
Цоуфрас 8 (15:11) Д. Кедзиора 5
  3×  Детаљи   2× 



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.   Белгија 4 3 0 1 111 91 +20 6
2.   Грчка 4 3 0 1 104 97 +7 6
3.   Кипар 4 0 0 4 79 106 -27 0

Група 2Уреди

29. октобар 2014.
19:00
  Естонија 28:26   Грузија Калеви спортска дворана, Талин
Гледалаца: 550
Судије: Алијев, Агакишев (АЗЕ)
Јарве,Пинонен 5 (16:15) Русиа 10
  3×  Детаљи   3× 



2. новембар 2014.
15:00
  Грузија 29:27   Естонија Тбилси спортска дворана, Тбилиси
Гледалаца: 2.300
Судије: Аргиридис, Моутас (КИП)
Русиа 8 (15:14) Пинонен 7
  3×  Детаљи   3× 



30. април 2015.
16:00
  Грузија 17:16   Луксембург Кутаиси спортска дворана, Кутаиси
Гледалаца: 1.500
Судије: Набокау, Кулик (БЛР)
Кантурија 7 (11:7) Меис 4
  3×  Детаљи   3× 



3. мај 2015.
18:00
  Луксембург 29:20   Грузија Д'Кокју, Луксембург
Гледалаца: 1.000
Судије: Аземи, Бекири (КОС)
Хофман 7 (12:11) Тителишвили 8
  3×  Детаљи   3× 



10. јун 2015.
19:30
  Луксембург 26:31   Естонија Д'Кокју, Луксембург
Гледалаца: 800
Судије: Јовић, Арнаутовић (БИХ)
Бардина 6 (13:14) три играча по 5 голова
  3×  Детаљи   2× 



13. јун 2015.
19:00
  Естонија 26:29   Луксембург Виљанди спортска дворана, Виљанди
Гледалаца: 600
Судије: Самуелсен, Гудјонсон (ФАО)
Јанима 8 (17:14) Бардина 8
  2×  Детаљи   3× 



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.   Луксембург 4 2 0 2 100 94 +6 4
2.   Естонија 4 2 0 2 112 110 +2 4
3.   Грузија 4 2 0 2 92 100 -8 4

Група 3Уреди

29. октобар 2014.
17:30
  Румунија 36:24   Косово Динамо Поливалент дворана, Букурешт
Гледалаца: 1.000
Судије: Мертиниан, Сиреписиос (ГРЧ)
Ставроситу 6 (17:10) Хоха 8
  3×  Детаљи   3× 



1. новембар 2014.
18:00
  Косово 16:30   Румунија Палати и Ринисе дхе спортеве, Приштина
Гледалаца: 1.200
Судије: Дворски, Карлубик (СВК)
Дедај 4 (10:15) Гионеа 8
  3×  Детаљи   3× 



29. април 2015.
19:30
  Косово 22:29   Италија Палати и Ринисе дхе спортеве, Приштина
Гледалаца: 1.000
Судије: Сирбу, Супоников (МОЛ)
Кабаши 8 (12:17) Турковић 8
  3×  Детаљи   3×  1× 



3. мај 2015.
18:00
  Италија 35:26   Косово ПалаГолфо, Фолоника
Гледалаца: 2.000
Судије: Јерлецки, Лабун (ПОЉ)
Турковић 11 (18:12) три играча по 5 голова
  3×  Детаљи   3× 



10. јун 2015.
20:30
  Италија 22:28   Румунија Дворана Сан Гјакомо, Конверсано
Гледалаца: 2.800
Судије: Боричић, Марковић (СРБ)
Мајоне 6 (10:13) Нованц 7
  3×  Детаљи   3× 



16. јун 2015.
16:00
  Румунија 44:25   Италија Дворана Решица, Решица
Гледалаца: 1.512
Судије: Боуноура, Сами (ФРА)
Кепреги 8 (23:13) Турковић 4
  3×  Детаљи   3× 



Репрезентација Ут. Поб. Н. Пор. Пос. При. Гр. Бод.
1.   Румунија 4 4 0 0 138 87 +51 8
2.   Италија 4 2 0 2 111 120 -9 4
3.   Косово 4 0 0 4 88 130 -42 0

БаражУреди

  • Сва времена су по срдњеевропском времену

Жрјеб баражаУреди

Жрјеб за бараж одржан је 23. јуна 2015. године у Бечу Аустрија.[2]

Прве утакмицеУреди

  Луксембург v   Финска



  Израел v   Румунија



  Турска v   Белгија




Друге утакмицеУреди

  Финска v   Луксембург



  Румунија v   Израел



  Белгија v   Турска



УтакмицеУреди

Тим #1   рез.   Тим #2   прва утакмица     друга утакмица  
  Луксембург 0:0   Финска
  Израел 0:0   Румунија
  Турска 0:0   Белгија


Напомене и референцеУреди

  1. ^ http://www.eurohandball.com/article/020006/Greece+meet+Cyprus%2c+Romania+to+face+Italy+and+Kosovo Архивирано на сајту Wayback Machine (30. јул 2014) Приступљено 9.12.2014.
  2. ^ http://www.eurohandball.com/article/22780 Архивирано на сајту Wayback Machine (30. јун 2015) Приступљено 14.8.2015.


Спољашње везеУреди