Мите Грозданов (Струмица, 14. децембар 1943Скопље, 25. новембар 2018) је био југословенски и македонски филмски и позоришни глумац.

Мите Грозданов
Лични подаци
Датум рођења(1943-12-14)14. децембар 1943.
Место рођењаСтрумица, Краљевина Бугарска
Датум смрти25. новембар 2018.(2018-11-25) (74 год.)
Место смртиСкопље, Република Македонија
Рад
Активни период1967 - 2018
Битна улогаКнига за Јов
Смилевскиот конгрес
Светецот од Слатина
Веза до IMDb-а

Филмографија

уреди
1960 1970 1980 1990 2000 2010 Укупно
Дугометражни филм 3 4 1 0 0 0 8
ТВ филм 2 3 2 3 2 0 12
ТВ серија 0 5 6 4 3 1 19
ТВ мини серија 1 0 0 0 0 0 1
Кратки филм 0 0 0 0 0 1 1
Укупно 6 12 9 7 5 2 41
Год. Назив Улога
1960.-те
1967. Да видам, да видам што да бидам ТВ мини серија /
1968. Планина гнева /
1969. Република у пламену /
1969. Прозори ТВ филм /
1969. Време без рата Страјкац (као М. Гроздев)
1969. Книга за Јов ТВ филм /
1970.-те
1971. Црно семе Марко
1972. Пуцањ /
1973. Залез зад езерската земја ТВ серија Несторица
1973. Сутјеска Члан врховног стаба
1973. Уклети смо, Ирина /
1973. Смилевскиот конгрес ТВ филм Никола Карев
1973. Недела ТВ филм Синот на Богородица
1975. Волшебното самарче ТВ серија /
1975. Светецот од Слатина ТВ филм /
1977. Итар Пејо ТВ серија Улавиот
1979. Курирот на Гоце Делчев ТВ серија Ефтим
1979. Наши години ТВ серија Кјуран
1979. Жена од малтер ТВ филм /
1980.-те
1980. Учителот ТВ филм /
1981. Црвени коњ ТВ-филм
1982. Едно лето ТВ серија /
1982. Илинден ТВ серија /
1984. Комедијанти ТВ серија Џандарот
1985. Ајде да се дружиме ТВ серија /
1986. Срећна нова ’49. Иследникот
1986. Солунски патрдии ТВ серија Јоргос
1986. Климент Охридски ТВ филм /
1984 1987. Случки од животот ТВ серија Васко
1988 1989. Македонски народни приказни ТВ серија /
1990.-те
1990. Трст виа Скопје ТВ серија Адам
1990. Северна грешка ТВ филм /
1991. Опстанок ТВ серија Доктор
1991. Елелига пепелига ТВ серија /
1991. Болва в’уво ТВ филм /
1994. Пре кише
1994-1995. Бумбари ТВ-серија
1989 1993. Еурека ТВ серија Стариот Михаил Шолохов
1997. Џимси меџик ТВ-филм
1999. Каца ТВ филм Ристе
2000.-те
2000. Погрешно време ТВ серија Пјер
2000. Македонски народни приказни 2 ТВ серија /
2000. Големи и мали ТВ серија Банката
2001. Прашина
2002. Глужд во времето ТВ филм /
2006. Мост ТВ филм Марко
2006. Нави ТВ-филм
2008. Народни приказни
2010.-те
2010. Народни приказни ТВ серија /
2014. До балчака ТВ-филм
2014-2017. Македонски народни приказни ТВ-серија
2016. Болка на душата ТВ-серија Овчарот Дељо
2016. Fighting for Death Кратки филм Милојко
2016. Чудешна средба ТВ-филм
2018. Ругање со Христос
2018. Годината на Мајмунот ТВ-филм

Спољашње везе

уреди