Српска лига Исток 2019/20.

Српска лига Исток у сезони 2019/20. је једна од четири Српске лиге у фудбалу, које су трећи степен фудбалских тамичења у Србији. Лига броји 16 клубова. Виши степен такмичења је Прва лига Србије, а нижи су четири зоне — Запад, Исток, Југ и Центар.

Српска лига Исток
Српска лига Исток
Спорт Фудбал
Држава Flag of Serbia Србија
Ранг 3
Виши ранг Прва лига Србије
Нижи ранг Зона Запад
Зона Исток
Зона Југ
Зона Центар
Број тимова 16
Сезона почела 17. августа 2019.
Сезона завршена 2020.
Првак
2018/19 2020/21

Промене у саставу лигеУреди

На почетку сезоне 2019/20.

  Из Српске лиге Исток је у одговарајућу Српску зону испао:

  Из Српских зона су се пласирали освајачи (или први најбољепласирани тимови који испуњавају услове):

  Из Српске лиге Исток се у Прву лигу Србије пласирао:

  Из Прве лиге Србије је у Српску лигу Исток испао: —

На крају сезоне 2019/20.

  Из Српске лиге Исток ће се у Прву лигу Србије пласирати првопласирани тим и освајач Српске лиге Исток у овој сезони

  Два најлошије пласирана тима у овој сезони ће испасти у одговарајућу Српску зону

  Из Српских зона - Зона Исток, Зона Југ, Зона Запад, Зона Центар ће се пласирати освајачи (или први најбољепласирани тимови који испуњавају услове)

  Из Прве лиге Србије у Српску лигу Исток ће испасти тимови који заузму од 13. до 16. позиције у Првој лиги Србије, a тимови који припадају територији ФСРИС су: Раднички Пирот, Динамо Врање и Трајал Крушевац.

Клубови у сезони 2019/20.Уреди

Клуб Насеље Поз. у претходној сезони
Будућност Поповац 3.
Власина Власотинце 1. у Зони Југ  
Дубочица Лесковац 8.
Дунав Прахово 9.
ГФК Јагодина Јагодина 4.
Јединство Бошњаце 11.
Моравац Орион Мрштане 6.
Трстеник ППТ Трстеник 12.
Радан Лебане 14.
Рембас Ресавица 2. у Зони Запад  
Синђелић Ниш 7.
СФС Борац Параћин 10.
Темнић 1924 Варварин 2.
Тимочанин Књажевац 1. у Зони Исток  
Топличанин Прокупље 1. у Зони Запад  
Цар Константин Ниш 5.

РезултатиУреди

Домаћини су наведени у левој колони.

Екипа БУД ВЛА ДУБ ДУН ЈТА ЈБО МОР РАД РЕМ СИН СФС ТЕМ ТИМ ТОП ППТ ЦАР
1 Будућност Поповац XXX 2:0 1:0 1:1 2:0 3:0 3:0 0:0 4:2 4:0
2 Власина 0:0 XXX 1:0 1:2 1:1 0:0 0:0 4:2 4:0
3 Дубочица 0:3 1:2 XXX 2:1 1:1 2:2 1:2 1:0 2:0 4:0
4 Дунав Прахово 2:2 XXX 1:0 1:0 3:3 2:0 2:0 3:0 1:1 1:1
5 Јагодина Табане 2:1 2:1 XXX 1:0 1:2 4:0 3:1 6:0 1:0 2:0
6 Јединство Бошњаце 2:1 XXX 0:1 1:3 1:4 2:1 1:1 2:0 2:3
7 Моравац Орион 1:0 1:1 1:0 XXX 1:1 1:3 5:0 1:1 2:1
8 Радан Лебане 0:0 1:2 1:0 1:2 2:1 XXX 2:0 9:0 1:0 3:0
9 Рембас 1:1 2:3 0:2 2:2 XXX 1:1 1:2 1:2 3:0
10 Синђелић Ниш 2:1 1:0 2:1 1:1 3:1 XXX 3:0 1:0 1:0
11 СФС Борац Параћин 0:0 1:3 1:0 0:0 3:1 3:0 XXX 1:1 6:0 2:1
12 Темнић 1924 1:4 0:1 3:1 0:2 0:2 0:1 XXX 1:2 0:2
13 Тимочанин 2:2 1:1 2:1 3:0 2:1 3:1 XXX 1:1 3:1
14 Топличанин 0:0 2:2 1:1 1:0 2:0 2:0 0:1 0:1 XXX 3:0
15 Трстеник ППТ 0:2 1:2 0:1 0:1 1:6 5:1 1:2 XXX 3:4
16 Цар Константин 1:1 0:0 3:1 2:3 1:0 1:0 0:0 1:0 0:2 XXX

Резултати по колимаУреди

1. коло, 17—18.8.2019.
Јединство — Моравац Орион 0:1
Дунав — Синђелић 2:0
Топличанин — Трстеник ППТ 3:0
Јагодина Табане — Рембас 4:0
Дубочица — Будућност 0:3
СФС Борац — Власина 1:3
Цар Константин — Темнић 1924 1:0
Радан — Тимочанин 1:0
2. коло, 24—25.8.2019.
Моравац Орион — Будућност 1:0
Трстеник ППТ — Јагодина Табане 0:1
Синђелић — Топличанин 1:0
Јединство — СФС Борац 1:1
Рембас — Дубочица 2:3
Тимочанин — Дунав 1:1
Темнић 1924 — Радан 3:1
Власина — Цар Константин 4:0
3. коло, 31.8—1.9.2019.
Дунав — Темнић 1924 2:0
Топличанин — Тимочанин 0:1
Јагодина Табане — Синђелић 3:1
Дубочица — Трстеник ППТ 4:0
СФС Борац — Моравац Орион 3:0
Цар Константин — Јединство 3:1
Радан — Власина 1:2
Будућност — Рембас 3:0
4. коло, 7—8.9.2019.
Моравац Орион — Рембас 1:1
Трстеник ППТ — Будућност 0:2
Синђелић — Дубочица 1:0
Јединство — Радан 1:3
СФС Борац — Цар Константин 2:1
Тимочанин — Јагодина Табане 2:1
Темнић 1924 — Топличанин 1:2
Власина — Дунав 1:0
5. коло, 14—15.9.2019.
Дунав — Јединство 1:0
Топличанин — Власина 2:2
Дубочица — Тимочанин 1:0
Јагодина Табане — Темнић 1924 6:0
Цар Константин — Моравац Орион 2:3
Радан — СФС Борац 2:0
Будућност — Синђелић 0:0
Рембас — Трстеник ППТ 3:0
6. коло, 21—22.9.2019.
Моравац Орион — Трстеник ППТ 2:1
Синђелић — Рембас 3:1
Јединство — Топличанин 2:3
СФС Борац — Дунав 1:0
Цар Константин — Радан 1:0
Тимочанин — Будућност 2:2
Темић 1924 — Дубочица 0:1
Власина — Јагодина Табане 1:2
7. коло, 28—29.9.2019.
Дунав — Цар Константин 1:1
Топличанин — СФС Борац 0:1
Јагодина Табане — Јединство 1:0
Дубочица — Власина 1:2
Трстеник ППТ — Синђелић 1:6
Радан — Моравац Орион 2:1
Будућност — Темнић 1924 4:2
Рембас — Тимочанин 1:2
8. коло, 5—6.10.2019.
Моравац Орион — Синђелић 1:3
Јединство — Дубочица 2:1
СФС Борац — Јагодина Табане 0:0
Цар Константин — Топличанин 0:2
Тимочанин — Трстеник ППТ 1:1
Темнић 1924 — Рембас 0:2
Власина — Будућност 0:0
Радан — Дунав 1:0
9. коло, 12—13.10.2019.
Дунав — Моравац Орион 1:0
Топличанин — Радан 2:0
Јагодина Табане — Цар Константин 2:0
Дубочица — СФС Борац 1:2
Трстеник ППТ — Темнић 1924 5:1
Синђелић — Тимочанин 1:0
Будућност — Јединство 2:0
Рембас — Власина 1:1
10. коло, 19—20.10.2019.
Моравац Орион — Тимочанин 1:1
Јединство — Рембас 1:4
Дунав — Топличанин 1:1
СФС Борац — Будућност 0:0
Цар Константин — Дубочица 0:0
Темнић 1924 — Синђелић 0:2
Власина — Трстеник ППТ 4:2
Радан — Јагодина Табане 1:2
11. коло, 26—27.10.2019.
Топличанин — Моравац Орион 1:0
Јагодина Табане — Дунав 2:1
Дубочица — Радан 1:1
Трстеник ППТ — Јединство 0:1
Синђелић — Власина 2:1
Будућност — Цар Константин 4:0
Рембас — СФС Борац 1:1
Тимочанин — Темнић 1924 3:1
12. коло, 2—3.11.2019.
Моравац Орион — Темнић 1924 5:0
Јединство — Синђелић 2:1
Дунав — Дубочица 2:2
Топличанин — Јагодина Табане 1:1
СФС Борац — Трстеник ППТ 6:0
Цар Константин — Рембас 1:0
Власина — Тимочанин 0:0
Радан — Будућност 0:0
13. коло, 9.-10.11.2019.
Јагодина Табане — Моравац Орион 1:2
Дубочица — Топличанин 2:0
Трстеник ППТ — Цар Константин 3:4
Синђелић — СФС Борац 3:0
Будућност — Дунав 1:0
Рембас — Радан 2:2
Тимочанин — Јединство 3:0
Темнић 1924 — Власина 1:4
14. коло, 16—17.-11.2019.
Моравац Орион — Власина 1:1
Јединство — Темнић 1924 2:0
Дунав — Рембас 3:3
Топличанин — Будућност 0:0
Јагодина Табане — Дубочица 2:1
СФС Борац — Тимочанин 1:1
Цар Константин — Синђелић 0:0
Радан — Трстеник ППТ 3:0
15. коло, 23—24.11.2019.
Дубочица — Моравац Орион 2:1
Трстеник ППТ — Дунав 1:2
Синђелић — Радан 1:1
Будућност — Јагодина Табане 1:1
Рембас — Топличанин 1:2
Тимочанин — Цар Константин 3:1
Темнић 1924 — СФС Борац 0:1
Власина — Јединство 1:1
16. коло, 7—8.3.2020
Моравац Орион — Јединство 1:0
Синђелић — Дунав 2:1
Трстеник ППТ — Топличанин 1:2
Власина — СФС Борац 0:0
Темнић 1924 — Цар Константин 0:2
Тимочанин — Радан 2:1
Будућност — Дубочица 2:0
Рембас — Јагодина Табане (11.3) 0:2
17. коло, 14—15.3.2020
Дубочица — Рембас 2:2
Јагодина Табане — Трстеник ППТ 1:0
Топличанин — Синђелић 2:0
Дунав — Тимочанин 3:0
Цар Константин — Власина 1:1
СФС Борац — Јединство 3:1
Будућност — Моравац Орион 3:0
Радан — Темнић 1924 9:0
18. коло, 21.-22.3.2020
Моравац Орион — СФС Борац -:-
Јединство — Цар Константин -:-
Власина — Радан -:-
Темнић 1924 — Дунав -:-
Тимочанин — ОФК Топличанин -:-
ОФК Синђелић — Јагодина Табане -:-
Трстеник ППТ — Дубочица -:-
Рембас — Будућност -:-
19. коло, 28.-29.3.2020
Рембас — Моравац Орион -:-
Будућност — Трстеник ППТ -:-
Дубочица — ОФК Синђелић -:-
Јагодина Табане — Тимочанин -:-
ОФК Топличанин — Темнић 1924 -:-
Дунав — Власина -:-
Радан — Јединство -:-
Цар Константин — СФС Борац -:-
20. коло, 4.-5.4.2020
Моравац Орион — Цар Костантин -:-
СФС Борац — Радан -:-
Јединство — Дунав -:-
Власина — ОФК Топличанин -:-
Темнић 1924 — Јагодина Табане -:-
Тимочанин — Дубочица -:-
ОФК Синђелић — Будућност -:-
Трстеник ППТ — Рембас -:-
21. коло, 8.4.2020
Трстеник ППТ — Моравац Орион -:-
Рембас — ОФК Синђелић -:-
Будућност — Тимочанин -:-
Дубочица — Темнић 1924 -:-
Јагодина Табане — Власина -:-
ОФК Топличанин — Јединство -:-
Дунав — СФС Борац -:-
Радан — Цар Константин -:-
22. коло, 11.-12.4.2020
Моравац Орион — Радан -:-
Цар Константин — Дунав -:-
СФС Борац — ОФК Топличанин -:-
Јединство — Јагодина Табане -:-
Власина — Дубочица -:-
Темнић 1924 — Будућност -:-
Тимочанин — Рембас -:-
ОФК Синђелић — Трстеник ППТ -:-
23. коло, 18.-19.4.2020
ОФК Синђелић — Моравац Орион -:-
Трстеник ППТ — Тимочанин -:-
Рембас — Темнић 1924 -:-
Будућност — Власина -:-
Дубочица — Јединство -:-
Јагодина Табане — СФС Борац -:-
ОФК Топличанин — Цар Константин -:-
Дунав — Радан -:-
24. коло, 25.-26.4.2020
Моравац Орион — Дунав -:-
Радан — ОФК Топличанин -:-
Цар Константин — Јагодина Табане -:-
СФС Борац — Дубочица -:-
Јединство — Будућност -:-
Власина — Рембас -:-
Темнић 1924 — Трстеник ППТ -:-
Тимочанин — ОФК Синђелић -:-
25. коло, 2.-3.5.2020
Тимочанин — Моравац Орион -:-
ОФК Синђелић — Темнић 1924 -:-
Трстеник ППТ — Власина -:-
Рембас — Јединство -:-
Будућност — СФС Борац -:-
Дубочица — Цар Константин -:-
Јагодина Табане — Радан -:-
ОФК Топличанин — Дунав -:-
26. коло, 9.-10.5.2020
Моравац Орион — ОФК Топличанин -:-
Дунав — Јагодина Табане -:-
Радан — Дубочица -:-
Цар Константин — Будућност -:-
СФС Борац — Рембас -:-
Јединство — Трстеник ППТ -:-
Власина — ОФК Синђелић -:-
Темнић 1924 — Тимочанин -:-
27. коло, 16.-17.5.2020
Темнић 1924 — Моравац Орион -:-
Тимочанин — Власина -:-
ОФК Синђелић — Јединство -:-
Трстеник ППТ — СФС Борац -:-
Рембас — Цар Константин -:-
Будућност — Радан -:-
Дубочица — Дунав -:-
Јагодина Таб. — ОФК Топличанин -:-
28. коло, 23.-24.5.2020
Моравац Орион — Јагодина Табане -:-
ОФК Топличанин — Дубочица -:-
Дунав — Будућност -:-
Радан — Рембас -:-
Цар Константин — Трстеник ППТ -:-
СФС Борац — ОФК Синђелић -:-
Јединство — Тимочанин -:-
Власина — Темнић 1924 -:-
29. коло, 30.-31.5.2020
Власина — Моравац Орион -:-
Темнић 1924 — Јединство -:-
Тимочанин — СФС Борац -:-
ОФК Синђелић — Цар Константин -:-
Трстеник ППТ — Радан -:-
Рембас — Дунав -:-
Будућност — ОФК Топличанин -:-
Дубочица — Јагодина Табане -:-
30. коло, 6.-7.6.2020
Моравац Орион — Дубочица -:-
Јагодина Табане — Будућност -:-
ОФК Топличанин — Рембас -:-
Дунав — Трстеник ППТ -:-
Радан — ОФК Синђелић -:-
Цар Константин — Тимочанин -:-
СФС Борац — Темнић 1924 -:-
Јединство — Власина -:-


Легенда:

  Меч одигран првог дана тог кола
  Меч одигран другог дана тог кола
  Меч одигран трећег дана тог кола
  Меч одигран четвртог дана тог кола
  Одложени мечеви - у загради је датум одигравања меча

  Дерби мечеви

Табела и статистикаУреди

Статистички подаци
Одиграно кола 17 од 30
Одиграно утакмица 136 од 240
Број победа домаћих екипа 68
Број мечева без победника 33
Број победа гостујућих екипа 35
Укупно датих голова 356
Број голова по колу
Број голова по утакмици
Укупан број голова домаћих екипа 222
Укупан број голова домаћих екипа по мечу
Укупан број голова гостујућих екипа 134
Укупан број голова гостујућих екипа по мечу
Највећа победа домаћег тима +9 (Радан ЛебанеТемнић 1924 9:0)
Највећа победа гостујућег тима -5 (Трстеник ППТСинђелић Ниш 0:5)
Највише датих голова у мечу 9 (Радан ЛебанеТемнић 1924 9:0)
М Клуб Одиг. Поб. Нер. Пор. ГД ГП ГР Бод.
1 Јагодина Табане 17 12 3 2 32 11 +21 39
2 Будућност Поповац 17 9 7 1 27 6 +21 34
3 Синђелић Ниш 17 10 3 4 27 15 +12 33
4 Топличанин 17 9 4 4 23 14 +9 31
5 СФС Борац Параћин 17 8 6 3 23 14 +9 30
6 Власина 17 7 8 2 28 16 +12 29
7 Радан Лебане 17 7 4 6 29 18 +11 27
8 Тимочанин 17 7 6 4 22 17 +5 27
9 Моравац Орион 17 7 3 7 21 22 -1 24
10 Дунав Прахово 17 6 5 6 21 17 +4 23
11 Цар Константин 17 6 4 7 18 26 -8 22
12 Дубочица (-3) 17 6 4 7 22 22 0 19
13 Рембас 17 3 6 8 24 31 -7 15
14 Јединство Бошњаце 17 4 2 11 15 29 -14 14
15 Трстеник ППТ 17 1 1 15 15 46 -31 4
16 Темнић 1924 17 1 0 16 9 52 -43 3

Легенда:

  Следеће сезоне у Првој лиги Србије
  Следеће сезоне у одговарајућој зони

Успешност и форма тимова (календарски, а не по колима)Уреди

  Екипа 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
1 Будућност Поповац 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
2 Власина 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
3 Дубочица 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
4 Дунав Прахово 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
5 Јагодина Табане 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
6 Јединство Бошњаце 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
7 Моравац Орион 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
8 Радан Лебане 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
9 Рембас 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
10 Синђелић Ниш 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
11 СФС Борац Параћин 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
12 Темнић 1924 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
13 Тимочанин 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
14 Топличанин 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
15 Трстеник ППТ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
16 Цар Константин 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
Најдужи победнички низ Синђелић Ниш 6 мечева
Најдужи низ без пораза Будућност Поповац 15 мечева
Најдужи низ без победе Темнић 1924 15 мечева
Најдужи губитнички низ Темнић 1924 15 мечева

Легенда:

  П - победа
  Н - нерешено
  И - пораз
  • број се односи на коло у коме је меч одигран

Позиције на табели по колимаУреди

  Екипа 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
1 Будућност Поповац 2 5 4 2 3 4 3 4 3 4 3 3 3 3 3 3 2
2 Власина 4 1 1 1 1 2 2 2 4 3 4 4 4 4 4 4 6
3 Дубочица 16 14 9 12 11 9 12 12 12 13 12 12 12 12 11 12 12
4 Дунав Прахово 5 4 3 4 4 6 8 10 8 7 9 10 11 11 10 11 10
5 Јагодина Табане 1 2 2 3 2 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
6 Јединство Бошњаце 9 11 14 14 15 15 15 14 14 14 14 14 14 14 14 14 14
7 Моравац Орион 6 3 6 7 5 3 6 8 9 9 10 8 8 9 9 8 9
8 Радан Лебане 7 8 12 9 6 10 7 5 7 8 8 9 9 8 8 9 7
9 Рембас 15 16 15 15 13 13 13 13 13 11 11 13 13 13 13 13 13
10 Синђелић Ниш 13 9 13 11 10 8 4 3 2 2 2 2 2 2 2 2 3
11 СФС Борац Параћин 12 13 7 5 8 7 5 6 5 5 6 5 5 5 5 7 5
12 Темнић 1924 10 7 11 13 14 14 14 15 16 16 16 16 16 16 16 16 16
13 Тимочанин 11 12 8 6 9 12 9 9 10 10 7 7 7 7 7 6 8
14 Топличанин 3 6 10 8 7 5 10 7 6 6 5 6 6 6 6 5 4
15 Трстеник ППТ 14 15 16 16 16 16 16 16 15 15 15 15 15 15 15 15 15
16 Цар Константин 8 10 5 10 12 11 11 11 11 12 13 11 10 10 12 10 11

Спољашње везеУреди