Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2009.

Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2007. (У-23) је 7. европско првенство за млађе сениоре под надзором Европске атлетске асоцијације ЕАА. Одржано је у Каунасу од 16. до 19. јула 2007. на Darius and Girėnas Stadium-у.

Европско првенство у атлетици за млађе сениоре 2009.
2009 European Athletics U23 Championships logo.png
Град и земља домаћинаКаунас,  Литванија
Датум одржавања1619. јула
СтадионDarius and Girėnas Stadium
Број учесника901
Број земаља42
Број дисциплина44 (22 м и 22 ж)


Атлетски стадион Darius and Girėnas Stadium

Сагласно правилима првенства могли су учествовати такмичари рођени 1987—1989.

Земље учесницеУреди

Учествовала су 901 спортиста из 41 земље.

Резултати такмичењаУреди

МушкарциУреди

Дисциплина   Резултат   Резултат   Резултат
100 м
детаљи
Хари Ејкинс-Аритеј
  Уједињено Краљевство
10,15 Ливан Јервуд
  Уједињено Краљевство
10,26
 ЛРС 
Рион Пјер
  Уједињено Краљевство
10,28
 ЛР 
200 м
детаљи
Тоби Сандеман
  Уједињено Краљевство
20,37
 ЛР 
Алајксо Платини Менга
  Немачка
20,59 Игор Бодров
  Украјина
20,61
 ЛРС 
400 м
детаљи
Јаник Фонса
  Француска
45,68
 ЛР 
Најџел Левин
  Уједињено Краљевство
45.78
 ЛР 
Јан Ћепјела
  Пољска
45,81
 ЛР 
800 м
детаљи
Адам Кшчот
  Пољска
1:45,81 Марћин Левандовски
  Пољска
1:46,52 Робин Шембера
  Немачка
1:46,63
1.500 м
детаљи
Иван Тухтачев
  Русија
3:51,19 Џејмс Бруер
  Уједињено Краљевство
3:51,33 Јакуб Холуша
  Чешка
3:51,46
5.000
детаљи
Мохамед Елбендир
  Шпанија
13:55,10 Нуредин Смајл
  Француска
13:59,23 Дејвид Макарти
  Ирска
14:00,78
10.000 м
детаљи
Селим Бајрак
  Турска
29:47,15 Андреа Лали
  Италија
29:49,80 Дмитро Лашин
  Украјина
30:08,44
110 м препоне
детаљи
Артур Нога
  Пољска
13,47 Џани Франкис
  Уједињено Краљевство
13,57
 ЛРС 
Калум Пристли
  Уједињено Краљевство
13,63
400 м препоне
детаљи
Лојд Гамбс
  Уједињено Краљевство
49,62
 ЛР 
Станислав Мељников
  Украјина
49,88 Винсент Ванрикегем
  Белгија
49,90
 ЛР 
3.000 м препреке
детаљи
Александр Павељев
  Русија
8:40,55 Хосе Луис Галван
  Шпанија
8:41,53
 ЛР 
Кристијан Залевски
  Пољска
8:42,06
 ЛР 
4 х 100 м
детаљи
Рајан Скот
Тоби Сандеман
Рион Пјер
Ливан Годвуд
  Уједињено Краљевство
39,09 Емануел Бирон
Микал Арминана
Пјер-Алекси Песоно
Теди Тинмар
  Француска
39,26 Камил Крински
Артур Зачек
Олаф Парузел
Јакуб Адамски
  Пољска
39,52
4 х 400 м
детаљи
Марћин Собјех
Јакуб Кшевина
Михал Пјетжак
Јан Ћепјела
  Пољска
3:03,74 Марко Вистали
Изалбет Јуарез
Доменико Фонтана
Матео Галван
  Италија
3:03,79 Бруно Наприкс
Маме-Ибра Ан
Јоан Десимус
Јаник Фонса
  Француска
3:04,06
20 км ходање
детаљи
Мигел Анхел Лопез
  Шпанија
1:22:23
 ЛР 
Дзианис Симанович
  Белорусија
1:22:57 Матео Ђупони
  Италија
1:23:00
 ЛР 
Скок увис
детаљи
Силвестер Беднарек
  Пољска
2,28
 ЛР 
Олександр Нартов
  Украјина
2,26
Андриј Проценко
  Украјина
2,24
 =ЛРС 
Скок мотком
детаљи
Рафаел Холцдепе
  Пољска
5,65
 ЛРС 
Лук Кутс
  Уједињено Краљевство
5,60
 ЛР 
Димитриос Патсоукакис
  Грчка
5,55
 ЛР 
Скок удаљ
детаљи
Јанис Леитис
  Летонија
7,90
 ЛР 
Павел Каравајев
  Русија
7,86 Мико Кивинен
  Финска
7,85
 =ЛР 
Троскок
детаљи
Данијеле Греко
  Италија
17.20
 ЛР , НРмс
Живко Петков
  Бугарска
16,81 Aliaksandr Liabedzka
  Белорусија
16,80
 ЛР 
Бацање кугле
детаљи
Валериј Кокојев
  Русија
20,20
 ЛР 
Ник Петерсен
  Данска
18,94
 ЛР 
Матеуш Микос
  Пољска
18,89
 ЛР 
Бацање диска
детаљи
Николај Седјук
  Русија
60,80
 ЛРС 
Ирфан Јилдирим
  Украјина
59,61 Мартин Вијериг
  Немачка
59,12
Бацање кладива
детаљи
Јури Шајуноу
  Белорусија
78,16 Анатолиј Позднаков
  Русија
72,42 Александар Циглер
  Немачка
72,32
Бацање копља
детаљи
Ари Манио
  Финска
84,57
РЕПмс
Петр Фридрих
  Финска
80,53 Спиридон Лебесис
  Грчка
79,37
 ЛР 
Десетобој
детаљи
Елко Синтниколас
  Белгија
8.112
 ЛР 
Матео Соса
  Француска
7.885 Михаил Дудаш
  Србија
7.855
 ЛР 

ЖенеУреди

Дисциплина   Резултат   Резултат   Резултат
100 м
детаљи
Лина Гринчикајте
  Литванија
11,37 Наталија Погребњак
  Украјина
11,45 Марика Попович
  Пољска
11,50
200 м
детаљи
Александра Федорива
  Русија
22,97
 ЛРС 
Евелина Птак
  Пољска
23.07
 ЛР 
Марика Попович
  Пољска
23,25
400 м
детаљи
Ксенија Аксјонова
  Русија
51,74 Ксенија Задорина
  Русија
51,76 Ана Седова
  Русија
52,58
800 м
детаљи
Јелена Котулска
  Русија
1:58,94 Наталија Лупу
  Украјина
2:01,08 Агњешка Лешчинска
  Пољска
2:01,53
 ЛР 
1.500 м
детаљи
Султан Хајдар
  Турска
4:14,12 Кристина Калајева
  Русија
4:14,78 Јелена Фесенко
  Русија
4:15,86
5.000 м
детаљи
Наталија Попкова
  Русија
15:54,11 Свјатлана Куџелич
  Белорусија
16:03,85 Емили Пиџеон
  Уједињено Краљевство
16:04,71
 ЛРС 
10.000 м
детаљи
Наталија Попкова
  Русија
33:37,31 Жофија Ердељи
  Мађарска
33:39,89
 ЛРС 
Азра Еминовић
  Србија
33:47,19
 ЛР 
100 м препоне
детаљи
Кристина Вукићевић
  Норвешка
12,99 Јекатерина Штепа
  Русија
13,28 Алина Талај
  Белорусија
13,30
400 м препоне
детаљи
Пери Шејкс-Дрејтон
  Уједињено Краљевство
55,26
 ЛР 
Ејлид Чајлд
  Уједињено Краљевство
55,32
 ЛР 
Дарија Кораблева
  Русија
56,08
3.000 м препреке
детаљи
Анкута Бобочел
  Румунија
9:47,90 Јулија Хилер
  Уједињено Краљевство
9:57,44 Суси Луц
  Немачка
10:01,87
 ЛР 
4 х 100 м
детаљи
Анабел Луис
Joey Duck
Луси Саргент
Елејн О’Нил
  Уједињено Краљевство
43,89 Агњешка Цегларек
Марика Попович
Милена Пенђивиатр
Вероника Ведлер
  Пољска
43,90 Силвија Песецкаите
Лина Андријаускаите
Соната Тамошаитите
Лина Гринчикајте
  Литванија
44,09
4 х 400 м
детаљи
Ана Седова
Ксенија Задорина
Ксенија Рижова
Ксенија Усталова
  Русија
3:27,59 Естер Кремер
Јил Рихардс
Јанин Линденберг
Сорина Нвахукву
  Немачка
3:29,21 Марина Либоза
Катсјарина Мисхина
Хана Ташпулатава
Алена Киевич
  Белорусија
3:30,45
Ходање 20 км
детаљи
Јелена Шумкина
  Русија
1:33:05 Зузана Шиндлерова
  Чешка
1:33:42 Татјана Шемјакина
  Русија
1:34:13
Скок увис
детаљи
Александра Шамсутдинова
  Русија
1,89 Мелани Баушке
  Немачка
1,89 Уршула Домел
  Пољска
1,86
 ЛР 
Скок мотком
детаљи
Лиза Рицих
  Немачка
4,50
 =ЛР 
Мина Никанн
  Финска
4,45
 =ЛР 
Ванеса Ванди
  Финска
4,35
Скок удаљ
детаљи
Мелани Баушке
  Немачка
6,83
 ЛР 
Настасија Мирончук
  Белорусија
6,76 Елоаз Лезије
  Француска
6,72
 ЛР 
Троскок
детаљи
Параскеви Папахристу
  Грчка
14,34 Кристина Бујин
  Румунија
14,26
 ЛР 
Лилија Кулик
  Украјина}
13,88
Бацање кугле
детаљи
Денизе Хинрик
  Немачка
19,18 Ирина Тарасова
  Русија
17,90 Алена Копец
  Белорусија
17,72
Бацање диска
детаљи
Иден Франсис
  Немачка
57,29 Вера Кармишина
  Русија
54,48 Џејд Николс
  Уједињено Краљевство
54,44
 ЛР 
Бацање кладива
детаљи
Залина Петривскаја
  Молдавија
67,67 Катежина Шафранкова
  Чешка
63,01 Сара Холт
  Уједињено Краљевство
62,55
Бацање копља
детаљи
Мадара Паламеика
  Летонија
64,51
НР
Вера Ребрик
  Украјина
61,43 Ана Весман
  Шведска
55,91
 ЛР 
Седмобој
детаљи
Ајга Грабусте
  Летонија
6.396
НР
Олга Курбан
  Русија
6.205
Надежда Сергејева
  Русија
6.118
 ЛР 

Биланс медаљаУреди

Медаље земље домаћина

Земље су рангиране по редоследу, према њиховом броју златних, сребрних и бронзаних медаља.

Биланс медаља, укупноУреди

Биласн медаља је направљен после свих досадашњих померања добитника мадаља после више дисквалификација због допинга, а према табели на сајту ЕАА.[1]

Земља        
1.   Русија 12 8 5 25
2.   Уједињено Краљевство 7 6 5 18
3.   Немачка 4 4 4 12
4.   Пољска 4 3 8 15
5.   Летонија 3 0 0 3
6.   Шпанија 2 1 0 3
7.   Турска 2 0 0 2
8.   Белорусија 1 3 4 8
9.   Француска 1 3 2 6
10.   Италија 1 2 1 4
11.   Финска 1 1 2 4
12.   Румунија 1 1 0 2
13.   Грчка 1 0 2 3
14.   Литванија 1 0 1 2
15.   Норвешка 1 0 0 1
  Холандија 1 0 0 1
  Молдавија 1 0 0 1
18.   Украјина 0 6 4 10
19.   Чешка 0 3 1 4
20.   Бугарска 0 1 0 1
  Мађарска 0 1 0 1
  Данска 0 1 0 1
23.   Србија 0 0 2 2
24.   Ирска 0 0 1 1
  Шведска 0 0 1 1
  Белгија 0 0 1 1
Укупно (26) 44 44 44 132

Табела успешности на Европском првенству за млађе сениоре 2009.Уреди

Ово је преглед успешности земаља према осам првопласираних (финалиста) у свим дисциплинама. Бодови су додељивани на овај начин. Првопласирани је добијао 8 бодова, другопласирани 7, а последњи, осми 1 бод.

Плас. Земља 1. место 2. место 3. место 4. место 5. место 6. место 7. место 8. место Бр. финал. Бод.
1.   Русија 12 8 5 2 5 6 2 5 45 237,83
2.   Уједињено Краљевство 7 6 5 0 4 2 3 1 28 157
3.   Немачка 4 4 4 7 4 2 6 4 35 156,50
4.   Пољска 4 3 8 1 4 2 6 2 30 142
5.   Украјина 0 6 4 4 1 2 7 2 26 112
6.   Француска 1 3 2 4 4 7 2 7 30 108,50
7.   Белорусија 1 3 4 4 2 3 2 1 20 95
8.   Италија 1 2 1 2 2 3 3 1 15 62
9.   Шпанија 2 1 0 3 3 0 1 1 11 53
10.   Финска 1 1 2 2 0 0 1 2 9 41
11.   Чешка 0 3 1 1 0 1 0 2 8 36,33
12.   Летонија 3 0 0 1 0 1 2 0 7 36
13.   Белгија 0 0 1 3 2 0 2 2 10 34,33
14.   Грчка 1 0 2 0 2 1 1 1 8 34
15.   Литванија 1 0 1 1 2 1 0 2 8 32
16.   Холандија 1 0 0 3 1 1 0 1 7 31
17.   Мађарска 0 1 0 3 2 0 0 0 6 30
18.   Шведска 0 0 1 1 1 2 0 4 9 24
19.   Румунија 1 1 0 0 1 0 1 1 5 22
  Турска 2 0 0 0 1 0 1 0 4 22
21.   Норвешка 1 0 0 1 0 1 1 0 4 18
22.   Естонија 0 0 0 1 2 0 1 1 5 16
23.   Србија 0 0 2 0 0 0 0 0 2 12
  Ирска 0 0 1 0 0 2 0 0 3 12
25.   Данска 0 1 0 0 1 0 0 0 2 10
  Бугарска 0 1 0 0 0 0 1 1 3 10
27.   Молдавија 1 0 0 0 0 0 0 1 2 9
28.   Швајцарска 0 0 0 0 0 1 2 0 3 8
  Словачка 0 0 0 0 1 1 0 1 3 8
30.   Португалија 0 0 0 0 1 0 0 2 3 6
31.   Словенија 0 0 0 0 1 0 0 0 1 3,50
32.   Аустрија 0 0 0 0 0 1 0 0 1 3
33.   Кипар 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1
  Хрватска 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1

РеференцеУреди

Спољашње везеУреди