Србија на Летњим олимпијским играма младих 2010.


Србија је на Летњим олимпијским играма у Сингапуру 2010. учествовала са 32 такмичара у 8 спортова.[1]

Србија на олимпијским играма младих

Застава Србије
МОК код  SRB
НОК Олимпијски комитет Србије
Летње олимпијске игре младих 2010.
Сингапур
такмичара 32 у 8 спортова
званичници Бранислав Јевтић
носилац заставе Велимир Стјепановић
медаље Злато
1
Сребро
1
Бронза
1
Укупно
3

Шеф мисије Србије био је Бранислав Јевтић.

Заставу Србије на свечаном отварању Олимпијских игара младих 2010. носио је Велимир Стјепановић.[2]

Освајачи медаљаУреди

Медаља Име и презиме Спорт Дисциплина Датум
  Злато Саша Аврамовић
Марко Радоњић
Немања Безбрадица
Стефан Поповски-Турањанин
Кошарка „3 на 3“ 23 авг
  Сребро Велимир Стјепановић Пливање 100м слободно 20 авг
  Бронза Велимир Стјепановић Пливање 100м делфин 16 авг

Олимпијски комитет Србије је освајачима медаља доделио награде за најбоље младе спортисте у 2010.[3] Стјепановић је проглашен за младог спортисту године, а кошаркаши за најбољи тим.

АтлетикаУреди

Девојчице

Тркачке дисциплине

Спортиста Дисциплина Квалификације Финале Коначни пласман
Резултат Пласман Резултат Пласман
Катарина Илић 400м 56.41 12 ФБ 55.77 2 10

Техничке дисциплине

Спортиста Дисциплина Квалификације Финале Коначни пласман
Резултат Пласман Резултат Пласман
Сандра Раичковић Троскок 12.30 7 ФА Без пласмана, одустала због повреде

ФА = квалификовао/ла се за „А“ финале

ФБ = квалификовао/ла се за „Б“ финале

Cycling (road) pictogram.svg БициклизамУреди

Дечаци

Спортиста Дисциплина Квалификације Четвртфинале Полуфинале Финале Коначни пласман
Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман
Алекса Величковић БМХ 49.608 28 20 поена 7 Није се квалификовао 26
Спортиста Дисциплина Време Пласман
Лазар Јовановић Планински бицикл - 2 круга 25
Друмска трка 1ч 16‘48 (+11:06) 63
Филип Павловић Трка на хронометар 4:38.74 (+42.10) 30
Друмска трка 1ч 05‘44 (+0:02) 13
Алекса Величковић Друмска трка 1ч 05‘44 (+0:02) 40

Девојчице

Спортиста Дисциплина Квалификације Четвртфинале Полуфинале Финале Коначни пласман
Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман Резултат Пласман
Јована Црногорац БМХ 54.496 24 18 поена 6 Није се квалификовала 23
Спортиста Дисциплина Време Пласман
Јована Црногорац Планински бицикл - 2 круга 26
Трка на хронометар 3:58.54 (+40.54) 29

Мешовити тимови

Спортисти Дисциплина Планински бицикл Трка на хронометар БМХ Друмска трка Укупно поена Пласман
Дечаци Девојчице Дечаци Девојчице Дечаци Девојчице Дечаци
Јована Црногорац
Алекса Величковић
Филип Павловић
Лазар Јовановић
Екипно 72 40 30 40 72 40 61 355 27

Rowing pictogram.svg ВеслањеУреди

Дечаци

Спортисти Дисциплина Квалификације Репесаж Полуфинале Финале
Време Пласман Време Пласман Време Пласман Време Пласман
Никола Симовић
Вук Матовић
Двојац без кормилара 3:10.54 3 ПА/Б 3:19.82 1 ФА 3:10.94 5

Девојчице

Спортиста Дисциплина Квалификације Репесаж Полуфинале Финале Коначни
пласман
Време Пласман Време Пласман Време Пласман Време Пласман
Јована Арсић Скиф 4:04.97 5 Р 4:07.89 3 ПЦ/Д 4:13.45 1 ФЦ 4:11.26 2 14

Р = квалификовао/ла се за репесаж

ПА/Б = квалификовао/ла се за А/Б полуфинале

ПЦ/Д = квалификовао/ла се за Ц/Д полуфинале

ФЦ = квалификовао/ла се за „Ц“ финале

Basketball pictogram.svg Кошарка „3 на 3“Уреди

Дечаци

СаставУреди

# Име Клуб Датум рођења Висина Тежина
7 Стефан Поповски-Турањанин   КК ФМП Железник 7. март 1993. 201 90
8 Саша Аврамовић   КК Младост Чачак 16. јануар 1993. 194 97
13 Марко Радоњић   КК Црвена звезда 22. октобар 1993. 190 96
14 Немања Безбрадица    КК ФМП Железник 29. мај 1993. 204 104
Тренер
Марко Симоновић   КК Партизан 25. јануар 1982.

РезултатиУреди

     квалификовали се за четвртфинале
     разигравају за пласман од 9-16. места
     разиграва за пласман од 17-20. места

Група АУреди

Тим Иг Д И П+ П- Разл. Бод.
 Србија 4 4 0 128 76 +52 8
 Грчка 4 3 1 92 94 −2 7
 Нови Зеланд 4 2 2 79 90 −11 6
 Порторико 4 1 3 110 99 +11 5
 Индија 4 0 4 66 116 -50 4
16 август[1] Србија  33 : 19  Индија

17 август[2] Грчка  14 : 34  Србија

18 август[3] Србија  30 : 13  Нови Зеланд

19 август[4] Порторико  30 : 31  Србија

ЧетвртфиналеУреди

21 август[5] Србија  33 : 22  Литванија

ПолуфиналеУреди

22 август[6] Србија  34 : 29  САД

ФиналеУреди

23 август[7] Србија  22 : 9  Хрватска

Volleyball (indoor) pictogram.svg ОдбојкаУреди

Дечаци

СаставУреди

# Име Клуб Датум рођења Висина Тежина Смеч Блок
1 Стефан Владисављев   ОК Баваниште 23. август 1992. 196 74 318 305
2 Борис Мартиновић   ОК Војводина 11. мај 1992. 205 86 330 315
3 Никола Живановић   ОК Војводина 9. октобар 1993. 197 82 335 320
5 Александар Филиповић   ОК ВГСК 26. јануар 1992. 196 92 315 305
6 Алекса Брђовић   ОК Рибница 29. јул 1993. 201 73 327 312
7 Иван Главинић   ОК Путеви 14. јун 1992. 195 82 312 300
8 Синиша Жарковић    ОК Партизан 9. мај 1993 188 75 305 295
9 Филип Стоиловић   ОК Црвена звезда 11. октобар 1992. 196 84 324 312
12 Димитрије Пантић   ОК Млади радник 19. март 1993. 190 82 318 310
13 Чедомир Станковић   ОК Војводина 11. април 1993. 201 83 325 310
14 Рашко Јовановић   ОК Црвена звезда 6. фебруар 1992. 185 75 330 310
15 Милан Катић   ОК Војводина 22. октобар 1993. 194 78 317 311
Тренер
Милан Ђуричић   ОК ВГСК 8. март 1979.

РезултатиУреди

     квалификовали се за полуфинале
     игра за 5. место

Група АУреди

Тим Иг Д И С+ С- СК П+ П- ПК Бодови
 Русија 2 2 0 6 0 max 150 99 1.515 4
 Србија 2 1 1 3 4 0.750 146 154 0.948 3
 ДР Конго 2 0 2 1 6 0.167 129 172 0.750 2
Датум Рез Први сет Други сет Трећи сет Четврти сет Пети сет Укупно поена Белешка
21 авг Србија  3-1  ДР Конго 25-15 25-18 22-25 25-21 97-79 [8]
22 авг Србија  0-3  Русија 17-25 20-25 12-25 49-75 [9][мртва веза]

ПолуфиналеУреди

Датум Рез Први сет Други сет Трећи сет Четврти сет Пети сет Укупно поена Белешка
24 авг Куба  3-0  Србија 25-22 25-19 25-22 75-63 [10][мртва веза]

Меч за треће местоУреди

Датум Рез Први сет Други сет Трећи сет Четврти сет Пети сет Укупно поена Белешка
25 авг Русија  3-0  Србија 25-17 25-17 25-15 75-49 [11][мртва веза]

Swimming pictogram.svg ПливањеУреди

Дечаци

Спортиста Дисциплина Квалификације Полуфинале Финале
Време Пласман Време Пласман Време Пласман
Велимир Стјепановић 100м слободно 51.16 4 П 50.56 4 Ф 50.25  
100м делфин 54.71 6 П 54.00 3 Ф 53.77  
200м делфин 2:02.04 5 Ф 2:03.27 8
Стефан Шорак 200м слободно 1:54.37 21 Није се квалификовао
400м слободно 4:03.37 13 Није се квалификовао

Девојчице

Спортиста Дисциплина Квалификације Полуфинале Финале
Време Пласман Време Пласман Време Пласман
Катарина Симоновић 50м слободно 27.23 22 Није се квалификовала
200м слободно 2:06.13 19 Није се квалификовала
100м делфин 1:05.49 25 Није се квалификовала
Марија Јоксимовић 400м слободно 4:32.25 19 Није се квалификовала

Мешовити тимови

Спортисти Дисциплина Квалификације Полуфинале Финале
Време Пласман Време Пласман Време Пласман
Велимир Стјепановић
Марија Јоксимовић
Катарина Симоновић
Стефан Шорак
Мешовита штафета
4x100м слободно
3:41.15 10 Није се квалификовала
Велимир Стјепановић
Марија Јоксимовић
Катарина Симоновић
Стефан Шорак
Мешовита штафета
4x100м мешовито
4:41.02 16 Није се квалификовала

П = квалификовао/ла се за полуфинале

Ф = квалификовао/ла се за финале

Tennis pictogram.svg ТенисУреди

Девојчице

Спортиста Категорија Прво коло Друго коло Четвртфинале Полуфинале Финале
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Доротеја Ерић Појединачно  
Онс Жабер
И 0-2
6(3)-7, 3-6
Није се квалификовала
Спортиста Категорија Партнер Прво коло Четвртфинале Полуфинале Финале
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Доротеја Ерић Парови  
Ана Лена
Фрисдом
 
Хао Чен Танг
Саисаи Женг
И 1-2
7-5, 2-6, (11-13)
Нису се квалификовале

Judo pictogram.svg ЏудоУреди

Дечаци

Спортиста Категорија Претколо Четвртфинале Полуфинале Прво коло репесажа Финале репесажа Борба за треће место/Финале Пласман
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Матеја Глушац −100 кг  
Јаков Мамиставалов
И 000-100
Није се квалификовао  
Педро Пинеда
П 100-000
 
Јаков Мамиставалов
П 100-000
 
Мариус Пипке
И 000-000*
5

-* = победник одлучен судијским прегласавањем

Девојчице

Спортиста Категорија Претколо Четвртфинале Полуфинале Прво коло репесажа Финале репесажа Борба за треће место/Финале Пласман
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Противник
Резулат
Уна Светлана Туба −78 кг  
Лола Мансур
И 000-001
Није се квалификовала  
Сана Хелифи
П 100-000
 
Милица Савић
П 100-000
 
Ксенија Дарчук
И 001-100
5

РеференцеУреди

  1. ^ Competitors List[мртва веза], Приступљено 25. 4. 2013.
  2. ^ Olimpijski komitet Srbije[мртва веза], Приступљено 25. 4. 2013.
  3. ^ „Архивирана копија”. Архивирано из оригинала на датум 24. 05. 2012. Приступљено 18. 12. 2010. 

Спољашње везеУреди