Списак борилачких вештина

списак на Викимедији

Азија и ПацификУреди

Култура Генерални назив Стил
Борнео Силат
Вијетнам
Индонезија Пенцак силат
Индија
Јапан Буџуцу, Будо Аикидо, Буђинкан, Џудо, Џијуџицу, Карате, Кемпо, Кендо, Нинџуцу, Сумо, Шуто
Камбоџа
Кина Вушу Винг чун, Кемпо, Санда
Кореја Мусул, Мудо Теквондо, Хапкидо
Лаос
Малезија Силат
Монголија
Мјанмар Таинг Летвај
Сри Ланка
Тибет
Тајланд Краби крабонг, Муај тај буран, Тајландски бокс
Узбекистан Кураш
Филипини Арнис, Барав, Ескрима, Панантукан, Силат

Блиски истокУреди

Култура Стил
Израел Абир, Капап, Крав мага
Иран
Турска Киркпинар

ЕвропаУреди

Култура Стил
цела Европа Бокс, Мачевање, Рвање
Аустрија
Уједињено Краљевство
Француска Батон де комба, Кан де комба, Савате
Грчка Бокс, Рвање, Панкратион
Исланд
Ирска
Италија Рвање
Немачка Џуџуцу
Норвешка
Пољска Комбат 56
Португал Хого до пау
Русија Самбо, Система
Србија Реални аикидо, Одбрана, Свебор, Свибор, Фудокан, Хапкикван, Србос
Финска
Швајцарска
Шпанија Хуего дел пало, Ципота

АфрикаУреди

Култура Стил
Гамбија / Сенегал
Камерун

Северна и Јужна АмерикаУреди

Култура Стил
Бразил Бразилски џијуџицу, Капоира, Лута ливре
САД Динамични аики џуџицу, Кемпо, Кик бокс

Види јошУреди

Спољашње везеУреди