Списак америчких државних секретара

списак на Викимедији

Ово је списак државних секретара Сједињених Америчких Држава.

Списак америчких државних секретараУреди

Рб. Портрет Име и презиме Држава порекла Трајање мандата Председник/ци
Почетак Крај
1.   Томас Џеферсон Вирџинија 26. септембар 1789. 31. децембар 1793. Џорџ Вашингтон
2.   Едмунд Рандолф Вирџинија 21. јануар 1794. 20. август 1795.
3.   Тимоти Пикеринг Масачусетс 10. децембар 1795. 12. мај 1800. Џорџ Вашингтон, Џон Адамс
4.   Џон Маршал Вирџинија 13. јун 1800. 4. фебруар 1801. Џон Адамс
5.   Џејмс Медисон Вирџинија 2. мај 1801. 3. март 1809. Томас Џеферсон
6.   Роберт Смит Мериленд 6. март 1809. 1. април 1811. Џејмс Медисон
7.   Џејмс Монро Вирџинија 2. април 1811. 30. септембар 1814.
28. фебруар 1815. 3. март 1817.
8.   Џон Квинси Адамс Масачусетс 5. март 1817. 3. март 1825. Џејмс Монро
9.   Хенри Клеј Кентаки 7. март 1825. 3. март 1829. Џон Квинси Адамс
10.   Мартин ван Бјурен Њујорк 28. март 1829. 23. мај 1831. Ендру Џексон
11.   Едвард Ливингстон Луизијана 24. мај 1831. 29. мај 1833.
12.   Луис Меклејн Делавер 29. мај 1833. 30. јун 1834.
13.   Џон Форсајт Џорџија 1. јул 1834. 3. март 1841. Ендру Џексон, Мартин ван Бјурен
14.   Данијел Вебстер Масачусетс 6. март 1841. 8. мај 1843. Вилијам Хенри Харисон, Џон Тајлер
15.   Ејбел П. Апшур Вирџинија 24. јул 1843. 28. фебруар 1844. Џон Тајлер
16.   Џон Калхун Јужна Каролина 1. април 1844. 10. март 1845.
17.   Џејмс Бјукенен Пенсилванија 10. март 1845. 7. март 1849. Џејмс Нокс Полк
18   Џон Клејтон Делавер 8. март 1849. 22. јул 1850. Закари Тејлор, Милард Филмор
19.   Данијел Вебстер Масачусетс 23. јул 1850. 24. октобар 1852. Милард Филмор
20.   Едвард Еверет Масачусетс 6. новембар 1852. 3. март 1853.
21.   Вилијам В. Мерси Њујорк 7. март 1853. 6. март 1857. Френклин Пирс
22.   Луис Кас Мичиген 6. март 1857. 14. децембар 1860. Џејмс Бјукенан
23.   Џеремаја С. Блек Пенсилванија 17. децембар 1860. 5. март 1861.
24.   Вилијам Суард Њујорк 5. март 1861. 4. март 1869. Абрахам Линколн, Ендру Џонсон
25.   Елиху Б. Вошбурн Илиноис 5. март 1869. 16. март 1869. Јулисиз Симпсон Грант
26.   Хамилтон Фиш Њујорк 17. март 1869. 12. март 1877.
27.   Вилијам В. Евертс Њујорк 12. март 1877. 7. март 1881. Радерфорд Хејз
28.   Џејмс Г. Блејн Мејн 7. март 1881. 19. децембар 1881. Џејмс Гарфилд, Честер Артур
29.   Фредерик Т. Фрилингхајзен Њу Џерзи 19. децембар 1881. 6. март 1885. Честер Артур
30.   Томас Ф. Бејерд Делавер 7. март 1885. 6. март 1889. Стивен Гровер Кливленд
31.   Џејмс Г. Блејн Мејн 7. март 1889. 4. јун 1892. Бенџамин Харисон
32.   Џон В. Фостер Индијана 29. јун 1892. 23. фебруар 1893.
33.   Волтер Грешам Илиноис 7. март 1893. 28. мај 1895. Стивен Гровер Кливленд
34.   Ричард Олни Масачусетс 10. јун 1895. 5. март 1897.
35.   Џон Шерман Охајо 6. март 1897. 27. април 1898. Вилијам Мекинли
36.   Вилијам Р. Дејл Охајо 28. април 1898. 16. септембар 1898.
37.   Џон Хеј Дистрикт Колумбија 10. септембар 1898. 1. јул 1905. Вилијам Мекинли, Теодор Рузвелт
38.   Елахју Рут Њујорк 19. јул 1905. 27. јануар 1909. Теодор Рузвелт
39.   Роберт Бејкон Њујорк 27. јануар 1909. 5. март 1909.
40.   Филендер Нокс Пенсилванија 6. март 1909. 5. март 1913. Вилијам Хауард Тафт
41.   Вилијам Џенингс Брајан Небраска 5. март 1913. 9. јун 1915. Вудро Вилсон
42.   Роберт Лансинг Њујорк 24. јун 1915. 13. фебруар 1920.
43.   Бејнбриџ Колби Њујорк 23. март 1920. 4. март 1921.
44.   Чарлс Еванс Хјуз Њујорк 5. март 1921. 4. март 1925. Ворен Хардинг, Калвин Кулиџ
45.   Френклин Б. Келог Минесота 5. март 1925. 28. март 1929. Калвин Кулиџ, Херберт Хувер
46.   Хенри Л. Стимсон Њујорк 28. март 1929. 4. март 1933. Херберт Хувер
47.   Колдер Хал Тенеси 4. март 1933. 30. новембар 1944. Френклин Рузвелт
48.   Едвард Стетинијус млађи Вирџинија 1. децембар 1944. 27. јун 1945. Френклин Рузвелт, Хари Труман
49.   Џејмс Б. Бернз Јужна Каролина 3. јул 1945. 21. јануар 1947. Хари Труман
50.   Џорџ Маршал Пенсилванија 21. јануар 1947. 20. јануар 1949.
51.   Дин Ечесон Мериленд 21. јануар 1949. 20. јануар 1953.
52.   Џон Фостер Далс Њујорк 21. јануар 1953. 22. април 1959. Двајт Ајзенхауер
53.   Кристијан Хертер Масачусетс 22. април 1959. [20. јануар]] 1961.
54.   Дин Раск Џорџија 21. јануар 1961. 20. јануар 1969. Џон Кенеди, Линдон Џонсон
55.   Вилијам Роџерс Мериленд 22. јануар 1969. 3. септембар 1973. Ричард Никсон
56.   Хенри Кисинџер Дистрикт Колумбија 22. септембар 1973. 20. јануар 1977. Ричард Никсон, Џералд Форд
57.   Сајрус Венс Њујорк 23. јануар 1977. 28. април 1980. Џими Картер
58.   Едмунд Маски Мејн 8. мај 1980. 18. јануар 1981.
59.   Александер Хејг Конектикат 22. јануар 1981. 5. јул 1982. Роналд Реган
60.   Џорџ Шулц Калифорнија 16. јул 1982. 20. јануар 1989.
61.   Џејмс Бејкер Тексас 25. јануар 1989. 23. август 1992. Џорџ Буш старији
62.   Лоренс Иглбергер Флорида 8. децембар 1992. 19. јануар 1993.
63.   Ворен Кристофер Калифорнија 20. јануар 1993. 17. јануар 1997. Бил Клинтон
64.   Мадлен Олбрајт Дистрикт Колумбија 23. јануар 1997. 19. јануар 2001.
65.   Колин Пауел Вирџинија 20. јануар 2001. 26. јануар 2005. Џорџ Буш млађи
66.   Кондолиза Рајс Калифорнија 26. јануар 2005. 20. јануар 2009.
67.   Хилари Клинтон Њујорк 21. јануар 2009. 1. фебруар 2013. Барак Обама
68.   Џон Кери Масачусетс 1. фебруар 2013. 20. јануар 2017.
69.   Рекс Тилерсон Тексас 1. фебруар 2017. 31. март 2018. Доналд Трамп
70.   Мајк Помпео Канзас 26. април 2018. 20. јануар 2021.
71.   Ентони Блинкен Њујорк 26. јануар 2021. Тренутно Џо Бајден