Дејвис куп 2012.

Davis Cup.jpg

Дејвис куп 2012 је 101 сезона овог најзначајнијег такмичења националних репрезентација у мушком тенису. Учествују 132 репрезентације.

Први мечеви се играју 10-12. фебруара. Титулу брани репрезентација Шпаније.

Светска групаУреди

Састав светске групе у 2012
  Аргентина   Аустрија   Канада   Хрватска
  Чешка   Француска   Немачка   Италија
  Јапан   Казахстан   Русија   Србија
  Шпанија   Шведска   Швајцарска   САД

НосиоциУреди

ЖребУреди

  Прво коло
10–12 Фебруар
Четвртфинале
6–8 Април
Полуфинале
14–16 Септембар
Финале
16–18 Новембар
                                     
Овиједо, Шпанија (шљака)
1    Шпанија 5  
Оропеса дел Мар, Шпанија (шљака)
   Казахстан 0  
  1    Шпанија 4  
Винер Нојштат, Аустрија (тврда)
     Аустрија 1  
8    Русија 2
Хихон, Шпанија (шљака)
   Аустрија 3  
  1    Шпанија 4  
Ванкувер, Канада (тврда)
  6    САД 1  
4    Француска 4  
Roquebrune-Cap-Martin, Француска (шљака)
   Канада 1  
  4    Француска 2
Фрибур/Фрајбург, Швајцарска (шљака)
  6    САД 3  
6    САД 5
Праг, Чешка (тврда)
   Швајцарска 0  
  1    Шпанија 2
Острава, Чешка Република (тврда)
  5    Чешка 3
   Италија 1  
Праг, Чешка (тврда)
5    Чешка 4  
  5    Чешка 4
Ниш, Србија (тврда)
  3    Србија 1  
   Шведска 1
Буенос Ајрес, Аргентина (шљака)
3    Србија 4  
  5    Чешка 3
Кобе, Јапан (тврда)
  2    Аргентина 2  
   Јапан 2  
Буенос Ајрес, Аргентина (шљака)
7    Хрватска 3  
  7    Хрватска 1
Бамберг, Немачка (шљака)
  2    Аргентина 4  
   Немачка 1
2    Аргентина 4  

Америчка зонаУреди

Група 1Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди
  2. коло борбе за останак
14-16 Сеп / 19–21 Окт
1. коло борбе за останак
06-08 Апр / 14–16 Сеп
1. коло
10 Феб – 12 Феб
2. коло
06 Апр – 08 Апр
                                     
 
    1    Чиле  
     слободан     Монтевидео, Уругвај (шљака)
   слободан       1    Чиле 3
     Перу   Монтевидео, Уругвај (шљака)      Уругвај 1
     Перу 1
         Уругвај 3  
     Перу 1  
     Еквадор 4     Салинас, Еквадор (шљака)
       Еквадор 1  
       Колумбија 4     Сао Жозе до Рио Прето, Бразил (шљака)
   Еквадор          Колумбија 1
   слободан     2    Бразил 4
   слободан
    2    Бразил  
  Перу ће играти у
Групи 2 у 2013.-ој години.
    Чиле и   Бразил су се
пласирали у бараж за попуну Светске групе.

Група 2Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди
  Борба за останак
1. коло
2. коло
3. коло
                                     
  Сент Михаел, Барбадос (тврда)
    1    Парагвај 2  
  Ciudad Merliot, Ел Салвадор (тврда)      Барбадос 3     Мексико Сити, Мексико (шљака)
1    Парагвај 2          Барбадос 0  
   Ел Салвадор 3   Мексико (град), Мексико (шљака)   3    Мексико 5  
  3    Мексико 5
       Ел Салвадор 0    
    3    Мексико 1
  Санто Доминго, Доминиканска Република (тврда)     4    Доминиканска Република 3
       Боливија 1  
  Хумакао, Порторико (тврда)   4    Доминиканска Република 4     Валенсија, Венецуела (тврда)
   Боливија 1       4    Доминиканска Република 3
   Порторико 3   Каракас, Венецуела (тврда)   2    Венецуела 1  
     Порторико 0
    2    Венецуела 5  
  Парагвај и   Боливија ће играти
у Групи 3 у 2013-ој години.
    Доминиканска Република ће играти
у Групи 1 у 2013-ој години.

Група 3Уреди

УчеснициУреди

Азијксоокеанска зонаУреди

Група 1Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди
  2. коло борбе за останак
14-16 Сеп / 19–21 Окт
1. коло борбе за останак
06-08 Апр / 14–16 Сеп
1. коло
10 Феб – 12 Феб
2. коло
06 Апр – 08 Апр
                                     
 
    1    Индија  
  Чандигар, Индија (тврда)    слободан     Наманган, Узбекистан (шљака)
  1    Индија 5       1    Индија 2
     Нови Зеланд 0   Тауранга, Нови Зеланд (тврда)      Узбекистан 3
     Нови Зеланд 2
         Узбекистан 3  
     Нови Зеланд 2  
     Република Кина 3     Гимчеон, Јужна Кореја (тврда)
       Јужна Кореја 4  
  Kaohsiung, Република Кина (тврда)      Република Кина 1     Бризбејн, Аустралија (тврда)
   Република Кина 2          Јужна Кореја 0
     Кина 3   Гелонг, Аустралија (трава)   2    Аустралија 5
     Кина 0
    2    Аустралија 5  
  Нови Зеланд ће играти у
Групи 2 у 2013.-ој години.
    Узбекистан и   Аустралија су се
пласирали у бараж за попуну Светске групе.

Група 2Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди
  Борба за останак
06 Апр – 08 Апр
1. коло
10 Феб – 12 Феб
2. коло
06 Апр – 08 Апр
3. коло
14 Сеп – 16 Сеп
                                     
  Camarines Sur, Филипини (тврда)
    1    Филипини 5  
  Џуније, Либан (шљака)    Пацифичка Океанија 0     Манила, Филипини (шљака)
 Пацифичка Океанија 1       1    Филипини 5  
   Либан 4   Jounieh, Либан (шљака)   4    Пакистан 0  
  4    Пакистан 3
       Либан 2    
    1    Филипини 2
  Хонгконг (тврда)     3    Индонезија 3
       Хонгконг 2  
  Хонгконг (тврда)   3    Индонезија 3     Џакарта, Индонезија (тврда)
   Хонгконг 2       3    Индонезија 3
   Шри Ланка 3   Коломбо, Шри Ланка (шљака)   2    Тајланд 2  
     Шри Ланка 2
    2    Тајланд 3  
Пацифичка Океанија и   Хонгконг ће играти
у Групи 3 у 2013-ој години.
    Индонезија ће играти
у Групи 1 у 2013-ој години.

Група 3Уреди

Група 4Уреди

Евроафричка зонаУреди

Група 1Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди

  2. коло борбе за останак
14–16 Сеп / 19–21 Окт
1. коло борбе за останак
14–16 Септембар
1. коло
10–12 Фебруар
2. коло
6–8 Април
                                     
 
    1    Израел  
     слободан     Рамар Хашарон, Израел (тврда)
   слободан       1    Израел 3
     Португал        Португал 2
     Португал
  Братислава, Словачка (тврда)      слободан  
     Португал 1  
     Словачка 3    
    3    Белгија  
     слободан     Глазгов, Уједињено Краљевство (тврда)
 слободан       3  '  Белгија' 4
     Словачка   Глазгов, Уједињено Краљевство (тврда)      Уједињено Краљевство 1
     Уједињено Краљевство 3
       Словачка 2  
  Схертогенбосх, Холандија
       Финска 0  
  Клуж-Напока, Румунија (тврда)      Холандија 5     Амстердан, Холандија (тврда)
     Финска 2          Холандија 5
     Румунија 3     4    Румунија 0
   слободан
  Хелсинки, Финска (тврда)     4    Румунија  
     Финска 1  
     Данска 4     Велење, Словенија (тврда)
       Данска 0  
       Словенија 5     Јоханезбург, Јужна Африка (тврда)
   Данска          Словенија 1
   слободан     2    Јужна Африка 4
   слободан
    2    Јужна Африка  
  Португал и   Финска
ће играти у Групи 2 у 2013.-ој години.
  Израел,   Белгија,   Холандија, и   Јужна Африка
су се пласирали у бараж за попуну Светске групе.

Група 2Уреди

УчеснициУреди

ЖребУреди

  Борба за останак
6 Апр – 8 Апр
1. коло
10 Феб – 12 Феб
2. коло
6 Апр – 8 Апр
3. коло
14 Сеп – 16 Сеп
                                     
  Дњепропетровск, Украјина (тврда)
    1    Украјина 5  
  Казабланка, Мароко (шљака)      Монако 0     Дњепропетровск, Украјина (тврда)
   Монако 3       1    Украјина 5  
   Мароко 2   Ларнака, Кипар (тврда)   7    Кипар 0  
  7    Кипар 3
       Мароко 2     Јурмала, Украјина (тврда)
    1    Украјина 3
  Сегед, Мађарска (тепих)     6    Летонија 2
    4    Мађарска 3  
  Каиро, Египат (шљака)      Ирска 2     Њиређхаза, Мађарска (тепих)
   Ирска 3       4    Мађарска 2
   Египат 2   Египат   6    Летонија 3  
  6    Летонија 3
       Египат 2  
  Минск, Белорусија (шљака)
       Молдавија 1  
  Истанбул, Турска (тврда)   5    Белорусија 4     Минск, Белорусија (тврда)
   Молдавија 3       5    Белорусија 4  
   Турска 2   Анкара, Турска (тврда)   3    Босна и Херцеговина 1  
     Турска 1
    3    Босна и Херцеговина 3     Лођ, Пољска (тврда)
    5    Белорусија 2
  Талин, Естонија (тврда)     2    Пољска 3
       Луксембург 0  
  Антананариво, Мадагаскар (шљака)   8    Естонија 5     Иновроцлав, Пољска (тврда)
   Луксембург 4       8    Естонија 2
   Мадагаскар 1   Варшава, Пољска (тврда)   2    Пољска 3  
     Мадагаскар 0
    2    Пољска 5  
  Мароко,   Египат,   Турска, и   Мадагаскар
ће играти у Групи 3 у 2013.-ој години.
  Украјина и   Пољска
ће играти у групи 1 у 2013.-ој години.

Група 3 - ЕвропаУреди

УчеснициУреди

Група 4 - АфрикаУреди

УчеснициУреди

Спољашње везеУреди